Domov Šport VIDEO: Federer získal jubilejný 100. titul!

VIDEO: Federer získal jubilejný 100. titul!

0
0

Roger Federer opäť potvrdil, že je hrajúcou legendou a na kurtoch len málokedy nájde premožiteľa. Minulý týždeň ukázal svoju genialitu na turnaji v Dubaji, ktorý suverénne ovládol. Pripísal si na konto jubilejný stý titul, a to takmer presne po 18 rokoch, keď svoj prvý získal vo februári 2001 v Miláne.

Švajčiarsky tenista Roger Federer vo finále turnaja oplatil svojmu gréckemu súperovi Stefanosovi Tsitsipasovi svoju poslednú porážku na Australian Open a po dvoch setoch so zhodným výsledkom 6:4 sa tešil už zo svojho stého singlového titulu na okruhu ATP.

K ceste za ním nezastavili legendárneho hráča postupne Kohlschreiber, Verdasco, Fucsovics, Čorič a napokon teda ani Tsitsipas.

Ten hrá v posledných týždňoch dobrý tenis, veď na minulotýždňovom turnaji v Marseille nenašiel premožiteľa a získal svoj druhý titul ATP. V tohtotýždňovom vydaní rebríčka ATP sa vôbec po prvýkrát vo svojej kariére ocitol v prvej desiatke.

„Stovkár“ Fedex

Na opačnom konci kariéry ako 20-ročný Grék sa nachádza švajčiarska legenda. Federer sa stal ešte len druhým tenistom histórie, ktorý má na konte 100 titulov.

Na prekonanie Američana Jimmy Connorsa chýba „Fedexovi“ ešte 10 trofejí. To, či sa aj v tejto štatistike stane najlepším hráčom histórie je otázne.

Vo svojom veku 37 rokov svoju účasť na jednotlivých podujatiach starostlivo zvažuje, no ako potvrdil na turnaji v Dubaji, forma mu rozhodne nechýba.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Najvhodnejšie potraviny pre správne naštartovanie dňa

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Toto je jedna z najdôležitejších zásad zdravého živo…