Domov Šport Fehérváry tretíkrát skóroval

Fehérváry tretíkrát skóroval

0
0

Slovenský hokejista Martin Fehérváry pomohol v noci na nedeľu v zámorskej NHL gólom k víťazstvu Washing­tonu na ľade Buffala 3:2 po samostatných nájazdoch. Dvadsaťdvaročný obranca vyrovnal v 46. minúte na 2:2, keď po prihrávke Alexandra Ovečkina strelou z prvej prepálil Ukku­-Pekku Luukkonena v bránke Sabres.

Bol to jeho tretí presný zásah a šiesty bod (3+3) v sezóne. V nájazdovom rozstrele rozhodol o víťazstve Capitals v tretej sérii T.J. Oshie.

Fehérváry pritom nedohral predošlý zápas v noci na sobotu s Pittsburghom po tom, ako ho zasiahol do hlavy útočník Penguins Brock McGinn.

Napokon sa vyhol vážnejšiemu zraneniu a mohol nastúpiť v ďalšom dueli, v ktorom zachránil pre svoj tím predĺženie. Okrem dôležitého gólu si počas 19:45 minút pripísal aj plusový bod, vyslal tri strely na bránku a rozdal až sedem „hitov“. Sabres sa trápia, utrpeli siedmu prehru v rade.

„Bol to veľký comeback. Hrať dva zápasy za dva dni je náročné, ale v tretej tretine sme zabrali a napokon sme zápas vyhrali. Som veľmi šťastný, všetci sme išli na doraz, zvíťazili sme ako tím,“ povedal pre nhl.com slovenský obranca, ktorého štart v zápase bol otázny.