Domov Šport Fialková po generálke na Peking: „Dostávam sa do formy“

Fialková po generálke na Peking: „Dostávam sa do formy“

0
0

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková tesne pred olympijskými hrami v Pekingu zlepšuje svoju formu. V generálke pred ZOH si v talianskom Anterselve vylepšila svoje tohtosezónne maximum, keď v nedeľných pretekoch Svetového pohára (SP) s hromadným štartom skončila na 11. priečke.

Preteky ovládla domáca biatlonistka Dorothea Wiererová, na druhom mieste skončila Bieloruska Dzinara Alimbekavová s mankom 3,7 s, tretie miesto obsadila Francúzka Anais Chevalierová­‑Bouchetová s odstupom 11,6 s. Paulína Fialková prišla do cieľa so stratou 1:05,2 min.

Fialková nepatrí medzi 25 biatlonistiek, ktoré mali garantovanú účasť v pretekoch na základe umiestnenia vo Svetovom pohári, no dostala sa na štart na základe umiestnenia vo vytrvalostných pretekoch v Anterselve, v ktorých dosiahla 16. miesto.

Na prvej streľbe minula posledným výstrelom a na medzičase jej patrilo 18. miesto. Na druhej položke v ľahu svoj počin zopakovala a klesla o priečku nižšie.

Na prvej streľbe v stoji netrafila záverečné dve strely a zosunula sa na 22. miesto…