Domov Šport Fialková s bezchybnou streľbou na stupni víťazov

Fialková s bezchybnou streľbou na stupni víťazov

0
0

V ostatných rokoch sa Slovensko vďaka skvelej Nasti Kuzminovej môže tešiť z biatlonových úspechov. V poslednom čase v tomto športe vychádza aj ďalšia hviezda, s ktorou svitá nádej na ďalšie veľké víťazstvá.

Staršia zo sestier Fialkových, Paulína, zaznamenala prvý veľký sezónny úspech. V úvodných stíhacích pretekoch Svetového pohára v slovinskej Pokljuke obsadila fantastické tretie miesto.

V spoločnosti Mäkäräinenovej a Wiererovej

Po počiatočných problémoch so Slovenským biatlonovým zväzom nebolo jasné, či sa sestry Fialkové pretekov zúčastnia. Napokon ale pristúpili k podpisu zmluvy, čím si zaistili miestenku na Svetovom pohári.

26-ročná rodáčka z Brezna ukázala, že si do Slovinska skutočne zaslúžila cestovať. Odvďačila sa tým najlepším spôsobom. Počas streľby v nedeľňajších stíhacích pretekoch neminula ani jediný terčík a nádej na veľký úspech bola čoraz väčšia.

Jej premožiteľkami sa stali iba dve biatlonistky, ktoré patria medzi špičku. Na prvom mieste sa umiestnila Fínka Kaisa Mäkäräinenová, ktorej nádej na zisk krištáľového glóbusu stále narastá.

So stratou 41,3 sekúnd druhé miesto obsadila talianska pretekárka Dorothea Wiererová. Slovenská reprezentantka napokon do cieľa prišla so stratou 59,2 sekundy, čo jej stačilo na skvelé tretie miesto.

Slovenka sa tak najmä vďaka výbornej streľbe zaradila medzi najlepšie pretekárky a konečne sa postavila na vytúžený stupienok víťazov. Sezónu začala v najlepšom štýle po tom, čo vo vytrvalostných pretekoch na 15 km obsadila štvrté miesto a v rýchlostných pretekoch na 7,5 km sa umiestnila na šiestom mieste.

Po tretích pretekoch sezóny tak v celkovom hodnotení Svetového pohára figuruje na treťom mieste. Trojnásobná olympijská víťazka Anastasiya Kuzminová sa zatiaľ nachádza na 25. a tretia reprezentantka Ivona Fialková na 46. mieste.