Domov Slovensko Fica znova obvinili, Lipšic to zrušil

Fica znova obvinili, Lipšic to zrušil

0
1

Ako informoval Denník N, vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) znovu obvinil šéfa Smeru-SD Roberta Fica z podpory extrémizmu. Jedná sa o mediálne známy prípad ohľadom poslanca Milana Mazureka. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic však uznesenie o obvinení zrušil.

Predsedu Smeru-SD Roberta Fica znovu obvinili za výroky o odsúdení poslanca Milana Mazureka (nezaradený) pre jeho vyjadrenia o Rómoch. Tak ako prvýkrát, tak aj tentoraz špeciálny prokurátor toto obvinenie zrušil, s rozdielom, že vtedy sa jednalo o Dušana Kováčika.

„Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic toto obvinenie z úradnej moci ako nezákonné zrušil (…) s tým, že v danej veci vykonal úkon podriadeného dozorového prokurátora v zmysle zákona o prokuratúre,“ spresnil Skladan.

Doplnil, že k obvineniu Fica došlo na rovnakom skutkovom základe ako v decembri 2019, a to uznesením vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry. Pritom aj predchádzajúci špeciálny prokurátor obvinenie zrušil.

Kauza z roku 2016

Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré mali rasistický charakter, odvysielané ešte v októbri 2016 v rádiu. Súd ho vtedy uznal vinným. Na základe právoplatného rozsudku Najvyššieho súdu SR vtedy prišiel aj o poslanecký mandát.

Fico na jeho odsúdenie za hanobenie národa, rasy a presvedčenia následne vo videu na sociálnej sieti reagoval s tým, že Mazurek povedal len to, čo si myslí takmer celý národ.

red, TASR, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…