Domov Slovensko VIDEO: Fico priznal, že úškľabok si mohol odpustiť

VIDEO: Fico priznal, že úškľabok si mohol odpustiť

0
0

V diskusnej relácii televízie TA3 predseda strany SMER-SD a bývalý premiér Robert Fico priznal, že úškľabok počas podávania demisie si mohol odpustiť, avšak pomenoval aj dôvody, prečo sa tak vtedy správal.

Vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka s jeho snúbenicou vyvolala na slovenskej politickej scéne poriadne otrasy, ktoré vyvrcholili odchodom popredných predstaviteľov strany SMER‑SD z ich vládnych postov.

Ficova arogancia

Svojej stoličky sa musel vzdať aj predseda strany Robert Fico. Počas podávania demisie do rúk prezidenta neunikol azda nikomu ironický a mimoriadne nemiestny úškľabok vtedajšieho premiéra.

V čase, kedy sa Slovensko ešte nespamätalo z vraždy novinára so snúbenicou to mnohí považovali za vrchol arogancie dnes už bývalého predsedu vlády.

Pred pár týždňami sa novinári Roberta Fica pýtali, či svoje vtedajšie správanie považuje za správne, na čo on len nechápavo odvetil, že nerozumie v čom sa mal správať nevhodne.

Úškľabok pri podávaní demisie

Chce vyhrať voľby

Dnes však priznáva, že si spomínaný úškľabok mohol odpustiť, avšak dodal, že mu bolo smiešne, že daňový podvodník rozhoduje o osude tejto krajiny, keďže vtedy už boli daňové problémy prezidenta Kisku verejne známe.

Jeho úškľabok doprevádzal výrok adresovaný prezidentovi, v ktorom mu oznámil, že nikam neodchádza. Podľa svojich vlastných slov má pocit, že má stále Slovensku čo ponúknuť.

„Preto som dal najavo, že to nie je žiaden útek z bojiska. Naopak, chceme dotiahnuť SMER‑SD k víťazstvu v ďalších parlamentných voľbách. Ja som len dal jasne najavo, že chcem v politike ďalej pôsobiť,“ povedal dnes už poslanec Robert Fico v televíznej diskusii.

Vrhá sa na štruktúry

Zároveň opäť objasnil, že jeho abdikácia bola jeho slobodným rozhodnutím a jeho záujmom bolo stabilizovať politickú situáciu v našej krajine a „neumožniť prezidentovi Kiskovi zostaviť úradnícku vládu, na čom mal eminentný záujem,“ povedal Fico a dodal, že tandem predseda SMERu‑SD a premiér funguje veľmi dobre.

„Využívam potenciál, ktorý sa mi vytvoril a pracujeme so štruktúrami. Chcem dávať jasný pohľad na Smer‑SD ako na ľavicovú stranu,“ povedal predseda najsilnejšej strany, čím naznačil svoje kroky, ktoré v posledných dňoch vedú do regiónov.

Koncom minulého týždňa navštívil východ, kde sa stretol s predstaviteľmi a sympatizantami strany.

Zľakol sa farmárov?

Vražda novinára Kuciaka a jeho snúbenice vyniesla na svetlo sveta množstvo káuz, ktoré rozkolísali dovtedy pomerne pokojnú spoločenskú situáciu. Jednou z najvýraznejších bola, a stále je, kauza mafiánskych praktík v poľnohospodárstve na východe krajiny.

Tú ešte viac vyšperkoval vtedajší premiér Fico tým, keď povedal, že na východe nič nie je. Aj preto sa východoslovenskí farmári rozhodli stretnúť sa s Robertom Ficom osobne a vydiskutovať si s ním problémy v agrorezorte.

Počas jeho návštevy okresu Sobrance, ho čakali v Nižnej Rybnici, kde sa mal stretnúť s predstaviteľmi regionálnych straníckych štruktúr.

Predstavitelia strany na poslednú chvíľu oznámili, že predseda strany sa stretnutia nezúčastní pre náhle povinnosti, ktoré sa nedali očakávať. Nahnevaní farmári sú však presvedčení, že sa ich bývalý premiér zľakol a bál sa im pozrieť do očí.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Prípravný kemp repre

    Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…
  • Profitenis sa vráti v júli

    Po tom, čo sa v Európe postupne začínajú hrať rôzne futbalové súťaže, sa v júli môžu na ná…
  • Príde Istanbul o finále LM?

    Finále tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov sa možno neuskutoční v tureckom Istan…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Prípravný kemp repre

Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…