Domov Slovensko Fico tiahne Smer už 20 rokov. Ťahať chce aj naďalej

Fico tiahne Smer už 20 rokov. Ťahať chce aj naďalej

0
0

Po rôznych peripetiách, ktorými strana Smer-SD prechádza, sa zdá, že návrat jej lídra priniesol opätovnú stabilitu. Aspoň na pohľad. V priebehu minulého týždňa sa predseda strany stretával v regiónoch s krajskými zástupcami strany a zdá sa, že nakoniec našli spoločnú reč. Až na jednu výnimku.

Zdá sa, že žiadna vzbura ani revolúcia sa v strane Smer-SD nechystá. Mimoriadny snem nebude a Robert Fico bude naďalej v čele strany. Tak to vyzerá potom, čo sa predseda strany Robert Fico stretol s okresnými a krajskými zástupcami strany.

„Ťahám túto stranu ako predseda 20 rokov a určite ju potiahnem do parlamentných volieb vo februári 2020. Na tomto sa nedá nič zmeniť, jednoducho takto sú nastavené pravidlá hry.

Potom, po parlamentných voľbách uvidíme, čo bude,“ vyslovil predseda Fico. Touto rétorikou teda jasne avizoval, že dôvod na personálne zmeny nebol a ani nie je.

Fico všetkým vyhovel

Robert Fico síce žiadne vnútrostranícke problémy otvorene nepriznal, no potvrdil, že komunikácia členov strany musí byť lepšia. „Dohodli sme sa aj na novom prvku, ktorí sme doteraz nerobili.

V septembri a v januári sa zvolajú krajské členské schôdze, kde sa bude komunikovať a vyjasnia sa tam mnohé veci,“ uviedol premiér.

Zároveň dodal, že strana sa musí dohodnúť, čo presne chce ponúknuť slovenskej verejnosti, aby bol Smer-SD naďalej atraktívnou stranou.

Smolková kontra Fico

Treba povedať, že okresná predsedníčka Monika Smolková, ktorá bola iniciátorkou kritického listu predsedníctvu strany, si servítku pred ústa nedávala.

„Pán predseda slabo komunikoval s regiónmi, a ak bude, tak aj činnosť strany sa zlepší a možno aj preferencie stúpnu. Myslím, že list splnil účel,“ uviedla Smolková a zdá sa, že Fico túto chybu uznal.

Ficova reakcia ale mala mierne uštipačný podtón. „Jej motivácia bola daná nespokojnosťou, že po desiatich rokoch nebola tretíkrát nominovaná (na kandidátku do europarlamentu, pozn. redakcie), to je všetko.

Ale rád by som mal jej dôchodok,“ uviedol na margo toho, že Smolkovej nespokojnosť pramenila z osobnej motivácie a nie z neuspokojivých výsledkov strany.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…