Domov Slovensko VIDEO: Fico vyhral počas debaty kvalitné cigary a vykričal Sulíkovi teplé rožky

VIDEO: Fico vyhral počas debaty kvalitné cigary a vykričal Sulíkovi teplé rožky

0
0

Minulý víkend sa v relácii V politike televízie TA3 uskutočnila dlhoočakávaná debata predsedu najsilnejšej koaličnej strany SMER-SD Roberta Fica s lídrom najpodporovanejšej opozičnej strany SaS Richardom Sulíkom. V inak kvalitnej debate sa diskutujúci nevyhli ani niekoľkým osobným invektívam.

Obaja šéfovia politických strán si navzájom nič nedarovali už od začiatku. „Práve som vyhral krabicu kvalitných cigár Cohiba, lebo som povedal, že určite nevydrží ani tri minúty, aby nezaútočil na mňa,“ povedal ešte v začiatkoch relácie Robert Fico a neskôr v relácii poďakoval Sulíkovi, že už vyhral minimálne tri krabice cigár.

Sulík Ficovi hneď v úvode relácie vyčítal, že rozdáva zdroje, ktoré vytvorili pracujúci ľudia a ľuďom dáva almužnu v podobe 1,20 eura na obed pre dieťa, hoci sám stále žije v trojmiliónovom byte daňového podvodníka.

Šetriť či rozdať

Základom sporu lídrov dvoch opačných politických blokov bola najmä otázka využitia súčasnej dobrej ekonomickej kondície našej krajiny. Zatiaľ čo Sulík tvrdí, že by sme mali šetriť na lepšie časy a hlavne ľuďom nebrať toľko peňazí na daniach, Fico je toho názoru, že ak sa Slovensku aktuálne darí, pocítiť to majú aj ľudia.

K vlakom zadarmo tak pribudli aj lyžiarske zájazdy pre žiakov či obedy zadarmo pre deti na základných školách a sociálni demokrati sľubujú aj ďalšie opatrenia pre ľudí.

Vlaky, obedy a dane

Podľa Roberta Fica tak ako vlaky zadarmo pomohli v rozvoji železničnej osobnej dopravy a lyžiarske kurzy pre deti pomohli cestovnému ruchu, tak aj obedy zdarma okrem toho, že si rodičia prilepšia o niekoľko stoviek eur ročne, majú pomôcť k tomu, aby mali deti správne stravovacie návyky.

Sulík kontroval grafom, ktorý ukazoval, že daňová odvodová povinnosť našich občanov sa za posledných šesť rokov zvýšila o 800 €. „V roku 2012 každý občanSlovenska zaplatil 2 000 €, dnes platí každý občan Slovenska 2 800 € na daniach.

Toto je rekordné zvýšenie… To je 10 alebo 12 rôznych daní, ktoré si tu minister financií Kažimír navymýšľal.“

Ľavičiar a pravičiar

V relácii sa niekoľkokrát ukázal rozdiel medzi politickými tábormi, ktoré obaja prezentujú. Aj samotní politici ich niekoľkokrát zvýraznili. „My naozaj predstavujeme veľmi zaujímavé sociálne programy, my im hovoríme opatrenia na zvýšenie životnej úrovne.

Chápem, ste pravicový politik, preto často hovoríte o bohatých ľuďoch, chcete pomáhať bohatým ľuďom, ja to rešpektujem. Ja som sociálny demokrat, ja som ľavičiar a mám inú predstavu o politike,“ povedal predseda SMERu-SD.

V ďalšej časti relácie potom ešte líder sociálnych demokratov vykričal Sulíkovi jeho povestné „teplé rožky“. „Ja nechcem, aby bola predavačka v nedeľu v obchode a upiekla vám čerstvé rožky.

On chce teplé rožky, nie ja.“ Sulík sa však nedal a kontroval, pričom neraz upozornil práve na to, že súčasná vláda rozdáva, nie však zo svojho. „Len niečo rozdávať, pán Fico, nie je riešenie.

Vy rozdáte to, čo iní ľudia vytvorili. Treba sa zamerať na to, aby ľudia mali lepšie podmienky tie hodnoty tvoriť. O tomto je SaS.“

Pozrite si reláciu V politike televízie TA3:

ano, foto: printscreen

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…