Domov Šport FIFA chce MS každé 2 roky, UEFA hrozí bojkotom

FIFA chce MS každé 2 roky, UEFA hrozí bojkotom

0
0

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sľúbil, že FIFA vydá do konca roka rozhodnutie ohľadom návrhu usporiadať majstrovstvá sveta každé dva roky. Prezident UEFA pohrozil v takom prípade bojkotom šampionátov.

Cieľom návrhu na dvojročný cyklus MS má byť podľa Infantina snaha „skresať počet bezvýznamných zápasov“. „Potrebujeme systém, ktorý je jednoduchý a jasný, ktorému každý rozumie, ktorý jednoznačne definuje, kedy sa konajú medzištátne zápasy a kedy stretnutia na klubovej úrovni,“ uviedol šéf FIFA.

Keďže súčasný kalendár medzištátnych stretnutí je vypracovaný do roku 2024, podľa Infantina potrebuje FIFA urobiť v tomto smere rozhodnutia do konca tohto roka. Technická komisia FIFA oficiálne potvrdila, že príde s návrhom, ktorý umožní usporiadať MS každé 2 roky.

„Súčasťou celého projektu sú zmeny v termínoch konania kontinentálnych šampionátov a úprava kalendára po MS 2026,“ zdôraznil riaditeľ oddelenia rozvoja vo FIFA Arsene Wenger. Podľa tohto návrhu by sa ME, Copa America i ďalšie regionálne turnaje mali uskutočniť v roku 2027. O rok neskôr by sa konali MS…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…