Domov Šport Finále LM a EL v auguste?

Finále LM a EL v auguste?

0
0

Európska futbalová únia (UEFA) pracuje s konceptom ukončenia medzinárodných klubových súťaží v tejto sezóne až v závere augusta. Finále Ligy majstrov by sa podľa neho malo odohrať v tureckom Istanbule 29. augusta a rozhodujúci súboj o titul v Európskej ligy v poľskom Gdansku o tri dni skôr.

O tom, kedy a ako budú pokračovať medzinárodné klubové súťaže na starom kontinente, by mohla UEFA rozhodnúť už vo štvrtok 23. apríla na videokonfrencii svojho výkonného výboru.

Momentálne existujú dva scenáre možného vyvrcholenia klubovej sezóny na európskych trávnikoch. Podľa prvého by sa štvrťfinálové a semifinále súboje odohrali v júli a auguste dosiaľ osvedčeným spôsobom na dva zápasy systémom doma‑vonku.

Podľa druhého scenára by sa štvrťfinále a semifinále hralo iba na jeden zápas po skončení ligových súťaží v jednotlivých európskych krajinách, najlepšie v priebehu jedného týždňa na jednom mieste ako tzv. miniturnaj.

Štyria z ôsmich účastníkov štvrťfinále LM sú už známi. Sú nimi Paríž St. Germain, Atlético Madrid, RB Lipsko a Atalanta Bergamo.

Zostávajúci štyria štvrťfinalisti vzídu z odvetných zápasov osemfinále medzi dvojicami: Juventus Turín – Olympique Lyon, Manchester City – Real Madrid, Bayern Mníchov – Chelsea, FC Barcelona – SSC Neapol.

V Európskej lige je situácia z časového hľadiska náročnejšia. Treba ešte odohrať všetky odvetné zápasy osemfinále plus na španielske a talianske tímy čakajú aj prvé súboje osemfinále. Ide o stretnutia FC Sevilla – AS Rím a Inter Miláno – Getafe CF.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Vlhová nemá v slalome konkurenciu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zaznamenala skvelý vstup do nového roka. V prestížnom slal…