Domov Šport FL: Do „Európy“ sa pozrie aj Dunajská Streda

FL: Do „Európy“ sa pozrie aj Dunajská Streda

0
0

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda sa po roku opäť predstavia v Európskej konferenčnej lige. Miestenku v tretej najvýznamnejšej klubovej súťaži na starom kontinente si vybojovali vďaka víťazstvu 2:1 nad AS Trenčín v piatkovom finálovom stretnutí fortunaligovej play off o EKL.

Účasť vo finále play­‑off o európske súťaže si Trenčania vybojovali semifinálovým víťazstvom nad Žilinou 2:0. Dunajská Streda si zas poradila s Liptovským Mikulášom 4:2.

Futbalisti DAC boli od začiatku finálového stretnutia aktívnejší a odmenou im bol úvodný gól Kružliaka v 22. minúte. Po inkasovanom góle sa trenčianska aktivita zvýšila, avšak gól už dunajskostredské publikom v prvom polčase nevidelo. Dočkalo sa až v 72. minúte.

Na smútok domácich však lopta z kopačky Azanga z hranice šestnástky skončila za chrtom Veszelinova. Na opačnej strane skúšali šťastie Verlinden a Krstovič, ale Ilieva neprekonali.

V 85. minúte však čiernohorský útočník predsa len „odmietol“ črtajúce sa predĺženie, presadil sa hlavičkou po centri striedajúceho Davisa a uzavrel na konečných 2:1. Futbalisti DAC si piatykrát za sebou zahrajú v pohárovej Európe.

Vlani hráči zo Žitného ostrova stroskotali v 2. predkole EKL na Partizane Belehrad. „Sme radi a aj ja som rád, že som pomohol mužstvu. Bola to v podstate naša povinnosť. Skončili sme v lige na štvrtom mieste, o rok chceme byť vyššie…