Domov Komentáre FOLTIN: Kruh sa uzatvára

FOLTIN: Kruh sa uzatvára

0
0

Robert Fico bol dlhé roky premiérom, viedol krajinu, navonok sa tváril, že najlepšie, ako vie. Smutné je však to, že ruka v ruke s jeho vládnutím išlo aj rozkrádanie krajiny, väzby na oligarchov, mafiu, zločinecké skupiny. Práve zo založenia jednej z nich ho NAKA obvinila, smutné.

Skutočne nemôžeme dopustiť, aby mali vládne špičky vplyv na vyšetrovanie a rozhodovanie súdov a kryli prostredníctvom nich kšeftovanie s vlastným štátom. Zdá sa však, že kruh sa pomaly uzatvára a rad prichádza aj na bývalú vládu.

Robert Kaliňák už sedí v kolúznej väzbe, miesto drží aj druhému Robertovi. A úplne oprávnene. Spravodlivosti sa konečne začalo dariť a nerobí rozdiely medzi ľuďmi podľa toho, čo majú za sebou či aké majú väzby.

Opatrne môžeme povedať, že sa konečne začína písať história v stíhaní politikov.

Predseda Smeru začal výrazne zvyšovať svoju aktivitu, čo dokazuje, že má skutočný strach. Bojí sa, že ho začnú zrádzať jeho najbližší, že začnú prezrádzať veci, o ktorých si myslel, že nikdy neuzrú svetlo sveta.

To sa už prakticky deje a postupne sa dotvára mozaika jeho konania. Neustále vystúpenia pred ľuďmi, v parlamente, v diskusiách skutočne dokazujú len to, že sa bojí spravodlivosti.

Dva roky v opozícii systematicky spochybňuje prácu orgánov činných v trestnom konaní či svedkov, ktorí vypovedajú v jeho neprospech, zároveň rozvracia demokraciu len preto, aby sa zachránil. Je to logické, keď sa človek bojí, spochybňuje všetko a všetkých.

Koniec-koncov, toto jeho vyplakávanie nebude mať žiadny vplyv na procesy, ktoré už naplno bežia a rozpletajú jeho minulosť.
Expremiérove ohýbanie pravdy o všetkom, čo sa u nás či vo svete deje, je len výkrikom do tmy ustráchaného politika.

Na konci dňa mu nič z tohto nepomôže. Takýto človek si nezaslúži chodiť slobodne po svete a tváriť sa, že obvinenia sú len vykonštruované nezmysly.

Musí byť jednoznačne vydaný do rúk spravodlivosti a zodpovedať sa za všetko, čo za x rokov na Slovensku napáchal. Smutné však je, že niektorým ľuďom, žiaľ, ani toto neotvorí oči. Ale o tom je demokracia.

Roman Foltin, poslanec NR SR za SaS a generálny manažér stranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…