Domov Šport Fortunaligisti v pohárovej Európe zase raz neohúrili

Fortunaligisti v pohárovej Európe zase raz neohúrili

0
0

V rámci bojov o účasť v základných skupinách Európskej ligy sa v stredu a vo štvrtok odohrali stretnutia 2. predkola aj s troma slovenskými zástupcami.

Na ceste naprieč „starým“ kontinentom sa k Dunajskej Strede a trnavskému Spartaku pridal aj neúspešný účastník predkôl Ligy majstrov – Slovan Bratislava. Fortunaligisti vstupujú do odviet s bilanciou jedno „vydreté“ víťazstvo a dve prehry.

Majster sa potrápil

Neslávna púť „milionárskou“ súťažou skončila pre Slovan už v prvom predkole nezvládnutým penaltovým rozstrelom proti čiernohorskému celku Sutjeska Nikšič.

Šokujúcemu vypadnutiu padol za obeť, okrem renomé klubu, aj tréner Martin Ševela, a tak v zápase proti kosovskému KF Feronikeli viedol tím kouč „juniorky“ Ján Kozák ml.

Na Tehelnom Poli trval bezgólový stav len 9 minút. Po faule na hráča „belasých“ sa pred šestnástkou súpera rozohrával priamy kop. K lopte sa postavil Španiel Nono a aj s prispením teču rozvlnil sieť za gólmanom Smakiqim.

Domáci mohli v prvom dejstve svoje vedenie niekoľkokrát navýšiť. Nádherné „nožničky“ Šporara vytesnil brankár na rohový kop. Na druhý gól tak diváci čakali až do 61. minúty.

Po páde Šporara odpískal hlavný arbiter jedenástku. Loptu si na biely bod postavil sám faulovaný hráč a s prehľadom premenil. Hosťom sa podarilo streliť cenný gól po štandardnej situácii. Odrazenú loptu našiel nikým nestrážený Hoti a prestrelil spleť bielych tiel.

Slovanista Nono v zápase s Feronikeli.

Odvetný zápas odohrali belasí v Kosove v utorok. Aj napriek nevýhode hosťujúceho prostredia sa im nad domácim tímom podarilo zvíťaziť 2:0, čím si slovenský majster zaistil účasť v treťom predkole.

A zase tie jedenástky…

Po tom, ako Spartakovci v 1. predkole senzačne dobehli dvojgólové manko a po penaltách vyradili bosniansky Radnik Bijeljina, sa predstavili na trávniku bulharského Lokomotivu Plovdiv.

Tréner Ricardo Chéu do základnej zostavy zaradil aj novú akvizíciu, Holanďana Gina Van Kessela. Niekdajší forward Trenčína mal obrovskú príležitosť v 18. minúte, avšak svoj pokus poslal tesne vedľa žrde Lukovovej brány.

Na druhej strane Rusova postupne preverili Ožbolt a Iliev. Druhý menovaný otvoril skóre v 39. minúte, keď po faule na Cvetanova premenil penaltu.

Gól na 2:0 prišiel po podobnej situácii. Oršula musel pri úniku protihráča zatiahnuť „ručnú brzdu“, a tak rozhodca ukázal na biely bod. Kapitán domácich využil aj druhú príležitosť a dostal svoj tím na koňa.

Lokomotiv priebeh zápasu kontroloval až do záverečného hvizdu a do odvety si nesie viac než sľubný výsledok. Druhý zápas je na programe vo štvrtok 1. augusta na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Súťaž o najkrajší zásah

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda v predošlom dueli v poľskom Krakove uhrali po náročných 120 minútach remízu proti domácej Cracovii.

Ani neskorý gól Piszczeka v nadstavenom čase na postupe hostí nič nemenil, a tak sa „žlto-modrí“ mohli okamžite pustiť do príprav na domáci stret s neľahkým oponentom, gréckym Atromitosom Atény.

Naordinovaná taktika kouča DAC Petra Hyballu spočiatku prinášala ovocie. Domáci sa do svojho súpera „zahryzli“ a odmietali povoliť. Tlak vydržal až do 20. minúty, kedy sa vedenia prekvapivo ujali hostia.

Po zblokovanom prvom pokuse predviedol nádherný volej Umbides. Hyballa okamžite reagoval a do hry poslal Vidu. Maďarský útočník sa zakrátko trénerovi odvďačil.

Na jeho milimetrovú strelu spoza šestnástky nemal Megyeri nárok. Radosť vicemajstra Slovenska však netrvala dlho, nakoľko ešte do prestávky zaistil víťazstvo Aténčanov pohotovou ranou Manoussos.

Do záverečného hvizdu nedokázali domáci dobyť Megyeriho svätyňu, na druhej strane hostia minútu pred koncom spálili „tutovku“. Prázdnu bránu netrafil Farley. Odveta sa odohrá vo štvrtok 1. augusta v Aténach, kde musí slovenský celok minimálne dvakrát skórovať.