Domov Šport Francúzky ozbíjali Austráliu a získali Pohár federácie

Francúzky ozbíjali Austráliu a získali Pohár federácie

0
0

Cez víkend sa uskutočnilo finále ženskej tímovej tenisovej súťaže Fed Cup. Do neho sa prebojovali reprezentantky Austrálie a Francúzska. Napriek tomu, že mali austrálske tenistky výhodu domáceho prostredia, 45-ročné čakanie na tímový úspech neukončili.

Favoritkami na triumf boli v austrálskom Perthe domáce tenistky, ktoré mali k dispozícii svetovú tenisovú jednotkou a novopečenú majsterku sveta Ashleigh Bartyovú i skúsenú harcovníčku Samanthu Stosurovú. Hviezdou finále bola však francúzska tenistka Kristina Mladenovicová.

Bartyová nezvládla Mladenovicovú

Mladenovicová v prvom zápase nedala najmenšiu šancu Alji Tomljanovicovej a zdolala ju dvakrát 6:1. Ešte suverénnejší výkon však predviedla svetová jednotka, ktorá Caroline Garciovej nadelila dvoch kanárov.

Po prvom dni bol teda stav vyrovnaný a rozhodujúcim zápasom mal byť duel jednotiek. Domáca Bartyová začala podľa očakávaní a prvý set vyhrala 6:2.

Mladenovicová sa však nevzdala a víťazstvom v druhom sete vyrovnala na 1:1. Dramatický tretí set, v ktorom mali hráčky problém udržať si svoje podanie, napokon musel rozhodnúť až tajbrejk.

V ňom domáca tenistka úplne vybuchla a získala len jednu loptičku. Mladenovicová získala pre Francúzsko dôležitý bod. Iskierku nádeje v štvrtom zápase vykresala Tomljanovicová, proti ktorej sa namiesto nevýraznej Garciovej postavila Parmentierová.

Austrálčanka vyrovnala na 2:2 a o titule sa tak rozhodovalo v štvorhre. Garciová s Mladenovicovou nenechali nič na náhodu a po dvoch setoch rozhodli o tom, že Francúzsko sa po tretíkrát stalo víťazom Fed Cupu (naposledy v roku 2003).

Naopak Austrálčanky 45-ročné čakanie na triumf neprelomili, napriek tomu, že karty mali vo svojich rukách.

sam, foto: SITA

ČAPLOVIČ: Zákopová politika

Žijeme v zákopoch, jeden proti druhému bojujeme. V predvolebnom čase sa to bude stupňovať.…