Domov Slovensko Frešovo divadlo: V hlavnej úlohe Ňunéz

Frešovo divadlo: V hlavnej úlohe Ňunéz

0
0

Keď v piatok minulý týždeň upozornil predseda strany Sloboda a Solidarita, že voliči by sa mali zaujímať o to, akým spôsobom je financovaná predvolebná kampaň kandidátov na predsedov vyšších územných celkov, pravdepodobne netušil, akú pôdu pripraví pre Freša a jeho „sponzora“ Ňunéza.

Richard Sulík na tlačovej konferencii poznamenal, že v týchto voľbách kandidujú ľudia, ktorí na kampaň používajú stovky miliónov a nevedia vysvetliť ich pôvod.

Ako uviedol, často kampane financujú oligarchovia, ktorí sú v pozadí kandidáta. „Spokojní budú kandidáti, lebo sa stanú predsedami, spokojní budú investori, lebo sa im vrátia investície, a celé to zaplatí volič,“ uviedol predseda liberálov.

Trafená hus zagága

Tieto slová vyprovokovali kandidátov k tomu, aby obhájili svoje financovanie. Akoby presne podľa hesla „trafená hus zagága“ sa najvehementnejšie obhajoval súčasný predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Ten si na pomoc zavolal Petra Ňunéza, ktorý je režisérom Frešovej volebnej kampane. Treba podotknúť, že Ňunéz má s režírovaním zábavných projektov bohaté skúsenosti. Do jeho portfólia patria úspešné projekty ako Superstar, Let’s Dance, či Zem spieva.

Sponzor Ňunéz

Spoločne sa snažili presvedčiť, že je to práve on, kto Frešovi spolufinancuje jeho kampaň, ku ktorej by mal prispieť približne sumou 180 tisíc euro. A prečo to robí? Verte, neverte… pre lepšiu budúcnosť.

„Túto kampaň vnímam ako svoju prvú účasť na politickom marketingu. Ak budem úspešný, tak si myslím, že to bude pre mňa a moju firmu veľmi užitočná referencia,“ povedal samotný Ňunéz.

Voľby do VÚC

Voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra. Voľba predsedov samosprávnych krajov bude jednokolová, čo znamená, že predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

Oficiálna kampaň trvá od 28. júna. Kampaň môžu viesť politické strany, hnutia, samotní kandidáti aj zaregistrované tretie strany. Politická strana môže na kampaň minúť 500-tisíc eur, kandidáti 250-tisíc eur a tretie strany 25-tisíc eur.

ano, SITA, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…