Domov Šport Fury je späť. Technickým KO porazil Wildera

Fury je späť. Technickým KO porazil Wildera

0
0

Britský boxer Tyson Fury sa stal šampiónom ťažkej váhy organizácie WBC. V ostro sledovanom sobotňajšom súboji v americkom Las Vegas jednoznačne zdolal domáceho Deontaya Wildera, keď po sérii dobre trafených úderov rozhodca Kenny Bayless ukončil zápas tzv. technickým knokautom. Pre Wildera to bola vôbec prvá prehra v profesionálnej kariére.

Wilder a Fury sa stretli v ringu už v decembri 2018, no vtedy sa zápas skončil remízou. Tentokrát bol 31-ročný Brit jasne lepší a svojou aktivitou prekvapil dovtedy nezdolaného boxera.

Fury mal navrch

Tyson Fury tvrdo útočil od úvodného gongu prvého kola a celkovo štyrikrát poslal Američana k zemi, ten bol však počítaný iba vo dvoch prípadoch.

Sebavedomý Brit bol lepší v každom kole, v poslednom siedmom súpera zatlačil k povrazom a napokon 1:39 min pred koncom siedmeho kola bol z jeho rohu hodený uterák do ringu.

Wilder v rozhodujúcom okamihu síce nepadol, ale zjavne otrasený už nevládal pokračovať. Tridsaťštyriročný Wilder bol šampión ťažkej váhy organizácie WBC nepretržite od roku 2015 a 11-krát dokázal svoj titul obhájiť.

Sobotná prehra bola jeho prvou v profesionálnej kariére. Wilder po zápase priznal, že tentokrát na Furyho nemal. „Nebudem hľadať výhovorky. Bol lepší.

Prial by som si, aby ma ľudia v mojom ‚rohu‘ nechali pokračovať. Urobili však to, čo urobili,“ vyjadril sa Američan krátko po svojej prehre, ktorý mal ešte donedávna na konte 42 výhier a nula prehier, pričom svojich súperov až 41-krát „ukončil“ ešte pred koncom posledného kola.

Víťaz Tyson Fury uznal aj kvality súpera. „Skutočne ukázal srdce šampióna. Je to bojovník, vráti sa späť a bude opäť šampiónom. Kráľ sa však vrátil na svoj trón.

Gypsy King je späť. Všetci ma už odpísali, ale ja som ničiteľ,“ povedal britský boxer. Svoju bilanciu upravil na 30 výhier a 1 remíza. V 21 prípadoch o svojom triumfe rozhodol K.O. Jeho víťazstvo sledovalo v MGM Grand Garden Arene v Las Vegas 15 816 divákov.

sam, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Keď športujú zvieratá

    Už je to nejaký týždeň, čo sú športovci a doma a fanúšikovia so slzami v očiach spomínajú …
  • VIDEO: Strasti „home officu“

    Približne tretina sveta je dnes v karanténe. Tí, čo môžu, pracujú z domu. Avšak pokiaľ ste…
  • VIDEO: Keď sa zrazu prepadneš!

    Kde sa stratil? Na oko úplne nenápadný trik zmiznutia, ktorý však zvieratá nechápu a keby …
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Keď športujú zvieratá

Už je to nejaký týždeň, čo sú športovci a doma a fanúšikovia so slzami v očiach spomínajú …