Domov Šport Futbalové trávniky boli cez víkend plné sĺz

Futbalové trávniky boli cez víkend plné sĺz

0
0

Vo viacerých európskych ligách sa cez víkend odohralo posledné kolo ligového ročníka, ktoré v mnohých prípadoch už nelákalo toľko pozornosti, pretože o titule bolo rozhodnuté. Dva zápasy už skorších majstrov však lákali špeciálnu pozornosť.

Gigi ešte nekončí

Hráči Juventusu si na svoje konto pripísali už siedmy ligový triumf v sérii, avšak oči fanúšikov zaliali po poslednom domácom zápase s Veronou slzy smútku.

So „starou dámou“ sa lúčila ikona klubu, jeden z najlepších brankárov sveta Gianluigi Buffon. Ten obliekal čierno‑biely dres 17 sezón a už pred sezónou oznámil, že tento ročník môže byť pre neho posledný.

Hoci sa chystal zavesiť kopačky na klinec, v posledných týždňoch dostal ponuku, ktorá sa vraj neodmieta, a tak by si 40-ročný veterán mal ešte kariéru predĺžiť.  Hovorí sa, že francúzsky majster Paríž Saint Germain urobí hocičo, aby Gigi od budúcej sezóny obliekal práve jeho dres.

Gigi Buffon s trofejou.

Rozlúčka s Barcelonou

Neuveriteľných 22 sezón obliekal dres slávnej Barcelony Andrés Iniesta. Španielsky tvorca hry odohral v nedeľu za „blaugranas“ svoj posledný zápas, v ktorom sa po víťazstve nad San Sebastiánom mal oslavovať titul.

Preplnený barcelonský štadión však plakal. So slzami v očiach sa s fanúšikmi i spoluhráčmi lúčila legenda klubu. Iniestove kroky by mali viesť do Číny.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…