Domov Šport Do futbalovej Európy sa pozrie Trenčín

Do futbalovej Európy sa pozrie Trenčín

0
0

Poslednú voľnú miestenku pre účasť v európskych pohárových súťažiach si vybojovali futbalisti AS Trenčín. Doplnili tak ďalších slovenských zástupcov –majstrovský Spartak Trnava, strieborný Slovan Bratislava a bronzovú Dunajskú Stredu.

Trenčania si účasť v 1. predkole Európskej ligy (EL) vybojovali v play‑ off v konkurencii 4 tímov, ktoré sa v tohtoročnej edícii Fortuna ligy umiestnili na 4.-7. mieste. V semifinále si trenčiansky AS poradil s futbalistami z Ružomberka 4:2 a Žilina deklasovala nováčika z Nitry 5:0.

Skvelý futbal, množstvo nepremenených šancí

Vo finále však ťahali futbalisti spod Dubňa za kratší koniec. Pred domácimi fanúšikmi prehrávali od 36. minúty napriek tomu, že mali herne navrch. V 65. minúte sa im podarilo vyrovnať a zariadiť predĺženie, v ňom však opäť od 99. minúty prehrávali.

Tentoraz sa im napriek veľkej snahe a aj tutovkám, ktoré tím pomýšľajúci na reprezentáciu Slovenska v európskych ligách musí premieňať, vyrovnať už nepodarilo, a tak si európsky futbal pozrú fanúšikovia v Trenčíne.

Guľa sa lúči

„Bol to úžasný zápas, technický, rýchly, v tempe sa hralo 120 minút. Moji zverenci išli na dno svojich síl. Bolo to len o nepremenených šanciach z našej strany,“ povedal tréner „Šošonov“ Adrián Guľa, ktorý sa so žilinským prostredím lúči.

Zasadne totiž na lavičku slovenskej 21-tky. Veľkú radosť mal naopak trenčiansky kormidelník Vladimír Cifranič: „Tento zápas bol výborným vyvrcholením tejto sezóny. Stretli sa dve kvalitné družstvá, ktoré si to rozdali na ihrisku. Obidva tímy chceli vyhrať, možno vyhral šťastnejší.“