Domov Šport Futsalisti s historickým úspechom

Futsalisti s historickým úspechom

0
0

Slovenskí futsalisti postúpili na ME v Holandsku do štvrťfinále. Účasť medzi najlepšou osmičkou si zabezpečili sobotným víťazstvom 5:3 v Groningene nad Chorvátskom v záverečnom zápase C-skupiny. Zverenci Mariána Berkyho obsadili v tabuľke druhé miesto so ziskom štyroch bodov za Ruskom, ktoré ovládlo skupinu s plným počtom 9 bodov.

Slováci sa na európskom šampionáte predstavili po prvýkrát v histórii. Po prehre s Ruskom (1:5) a remíze s Poľskom (2:2) si udržali šancu na postup zo skupiny až do záverečného zápasu, kde však potrebovali bodovať naplno.

Historický triumf

Favorizovaným Chorvátom stačil na postup aj nerozhodný výsledok a hoci sa mohli ujať vedenia, skóre otvorili slovenskí futsalisti.

Kapitán Kozár šikovne otočil hru na voľného Směřičku a ten aj s prispením žrde prekonal Luketina. V 15. minúte bolo skóre po rýchlej akcii do otvorenej obrany vyrovnané.

Šestnásť sekúnd pred koncom prvého polčasu však Slováci šokovali súpera gólom „do šatne“. Drahovský našiel z autu dlhočizným oblúčikom Kozára a ten efektne z prvej trafil k opačnej žrdi.

Slovákom dokonale vyšiel vstup do druhej 20-minútovky. Po rozohrávke sa zmocnil lopty Drahovský, ktorý využil clonenie Došu pred Luketinom a tvrdou strelou z diaľky prekonal chorvátskeho brankára.

Balkáncov tento gól úplne vyviedol z miery, nedokázali sa už vrátiť k nátlakovej hre a Drahovský premenenou penaltou poslal Slovákov do trojgólového vedenia a bolo prakticky rozhodnuté.

„Veľká emócia, všetci hráči aj realizačný tím sme si to po zápase užili. Relatívne jednoduché víťazstvo, išli sme za tým, chceli sme to…