Domov Šport Gagarinov pohár po prvýkrát pre CSKA Moskva

Gagarinov pohár po prvýkrát pre CSKA Moskva

0
0

Už aj najlepšia hokejová súťaž na starom kontinente pozná svojho šampióna. Gagarinov pohár zdvihli nad hlavu vôbec, po prvýkrát vo svojej histórii, hokejisti moskovského CSKA, ktorí vo finálovej sérii KHL porazili Avandgard Omsk 4:0 na zápasy.

Do finále Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) postúpili Moskovčania po tuhom semifinálovom boji proti SKA Petrohrad, keď sa o finalistovi rozhodlo až v siedmom zápase. Víťaz základnej časti však vo finále potvrdil svoju silu a od prvého zápasu si šiel suverénne po premiérový titul.

Avandgard Omsk, ktorý ukončil základnú časť na štvrtej priečke, dokázal veľkými menami nabitému súperovi vzdorovať len v poslednom štvrtom zápase, v ktorom si domáci Avandgard dokonca vytvoril  dvojgólové vedenie.

Okulov však necelé tri minútky pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 2:2 a poslal duel do 20-minútového predĺženia. V ňom sa presadil len Moskovčan Maxim Mamin, ktorého gól mal tak cenu zlata.

Hráči CSKA sa tak po tom, čo v play‑off vyradili postupne Viťaz Podoľsk, Dinamo Moskva a SKA Petrohrad, mohli radovať z triumfu vo finále nad Avandgardom Omsk v najkratšom možnom čase, ale najmä, svoju tretiu účasť vo finále KHL moskovský tím premenil vo vôbec prvý zisk Gagarinovho pohára.

Najlepším strelcom play‑off KHL sa stal Grigorenko z CSKA, ktorý sa do čierneho trafil 13-krát. Neúspešného finalistu ťahal najmä Šumakov, ktorý do štatistík  zapísal o jeden gól menej.