Domov Šport Giro d‘Italia bez viacerých veľkých mien, no so Saganom

Giro d‘Italia bez viacerých veľkých mien, no so Saganom

0
0

Len týždeň po skončení Tour de France sa elitní cyklisti stretli na majstrovstvách sveta a už o týždeň neskôr bola na pláne druhá Grand Tour tejto koronavírusom poznačenej sezóny. Náročný program prinútil množstvo cyklistov zvážiť svoju účasť na Giro d’Italia. Po prvýkrát vo svojej kariére však na nej štartuje Peter Sagan.

Slovenský cyklista Peter Sagan oznámil svoju premiérovú účasť na Giro d’Italia ešte vlani v októbri, keď o koronavíruse nik nechyroval.

„Taliansko má špeciálne miesto v mojom srdci. V posledných desiatich rokoch som mal tú česť súťažiť na množstve prestížnych pretekov v Taliansku, ale niečo mi stále chýbalo. Bolo to Giro d’Italia,“ povedal ešte vtedy Sagan.

Chce vyhrať etapu i cyklámenový dres

Napriek problémom, ktoré v cyklistickom kalendári pandémia spôsobila, svoje rozhodnutie nezmenil a v štartovacej listine tohtoročnej Giro figuruje. Ba čo viac, má aj smelé plány. Okrem zisku cyklámenového dresu určeného pre víťaza bodovacej súťaže by rád vyhral aj nejakú tú etapu.

„Som tu a pokúsim sa vyhrať nejaké etapy. Podľa toho, ako to pôjde, sa môžem zamerať aj na bodovaciu súťaž,“ povedal trojnásobný majster sveta ešte pred začiatkom talianskych etapových pretekov a dodal „na Tour de France som nebol veľmi silný, ani veľmi slabý.

Chýbalo mi trochu šťastia, aby som z toho vyšiel s lepšími výsledkami. Teraz idem na Giro a uvedomujem si, že nikdy predtým som v jednej sezóne nejazdil dvoje preteky Grand Tour v takom krátkom čase. Tento rok je jedinečný.“ …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Finančná správa zaplatila takmer 3,5 milióna firme s prepojeniami na biznis s teplým vzduchom z čias Jána Slotu

Za obdobie posledných rokov sa Finančná správa stala vďaka početným kauzám, ktoré viedli k…