Domov Šport GIRO: Privezie Sagan cyklámenový dres do Milána?

GIRO: Privezie Sagan cyklámenový dres do Milána?

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan vstúpil do posledného týždňa etapových pretekov Giro d‘Italia ako líder bodovacej súťaže. Cyklámenový dres si prvýkrát obliekol po víťaznej 10. etape a po celý minulý týždeň si ho nevyzliekol. Cyklista tímu Bora Hansgrohe by ho chcel priviezť až do Milána.

Sagan začal druhý týždeň na talianskych cestách skvele, keď zvíťazil v 10. etape a obliekol sa po prvýkrát v tohtoročnej edícii Gira do cyklámenového dresu. Následne čakal cyklistov deň voľna a po ňom kopcovitá a horská, 11., resp. 12. etapa, v ktorých bolo úlohou slovenského cyklistu dôjsť do cieľa. 13. etapa opäť patrila špurtérom, a medzi elitou znova nechýbal ani Sagan.

V záverečnom špurte ho predstihli len domáci jazdci Giacomo Nizzolo a Edoardo Affini. Slovenský pretekár sa tak postavil na stupeň víťazov v tomto ročníku už po tretíkrát (okrem víťazstva v 10. etape obsadil 3. miesto aj v 3. etape).

„Tretie miesto je v poriadku. Najlepšie by bolo vyhrať, ale napriek tomu som spokojný. Snažím sa nestrácať príliš veľa bodov. Som rád, že mám …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…