Domov Slovensko Glváč nechcel spôsobovať traumu. Podporil ho aj Fico

Glváč nechcel spôsobovať traumu. Podporil ho aj Fico

0
0

Podpredseda parlamentu Martin Glváč si počas minulého týždňa svoje kreslo statočne podržal. Napriek tomu, že ho k odchodu vyzvali nielen opoziční poslanci ale aj partneri, Glváč vo svojej funkcii naďalej zotrváva.

Po tom, čo priznal, že Mariana Kočnera pozná viac ako 20 rokov, priznal aj komunikáciu, hoci nie v takej podobe, ako bola zverejnená. Podržal ho aj stranícky líder Smeru Robert Fico.

Dosť bolo traumy…

„Budem konať tak, aby som nepoškodil stranu Smer. Svoje stanovisko vydám v krátkom čase. Nechcem cez Dušičky traumatizovať slovenskú spoločnosť,“ povedal Glváč médiám vo svojom vyhlásení minulý utorok.

Na to, či si s Marianom Kočnerom písal aj v čase keď už bol obvinený v kauze zmeniek alebo z vraždy novinára Jána Kuciaka, neodpovedal. Komunikácia, ktorú zverejnil Igor Matovič sa datuje do roku 2016.

Podpredseda parlamentu pritom uviedol, že s Kočnerom komunikoval naposledy v roku 2012. Uviedol, že ktokoľvek mohol takúto komunikáciu sfalšovať.

Fico stojí pri Glváčovi

Predseda strany Smer-SD sa k možnej komunikácii medzi Glváčom a Kočnerom vyjadril na brífingu. Fico označil túto komunikáciu za neoverenú, hoci deň predtým súd pripustil Kočnerovu komunikáciu z Threemy v kauze zmeniek TV Markíza za dôkaz.

„Ja budem s vami súhlasiť, ak nebudete presadzovať selektívnu zodpovednosť,“ oponoval predseda Smeru, ktorý sa Glváča zastal a podotkol, že pán Kočner toho narozprával už veľa. Na to, aké kontakty mal s obvineným Kočnerom on sám, nereagoval.

Bugár aj opozícia sa zhodujú

Svojim koaličným kolegom pred začatím mimoriadnej parlamentnej schôdze, ktorá sa napokon nekonala, poslal odkaz aj Béla Bugár. „Pán Glváč by mal zaujať jednoznačné stanovisko.

Bolo by lepšie, keby odstúpil a netraumatizoval spoločnosť, Smer-SD aj koaličných partnerov,“ konštatoval predseda Mosta-Híd. Rozhodnutie a vyhlásenie Martina Glváča nahnevalo predovšetkým opozíciu.

Podpredsedníčka SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová uviedla, že tento človek je preukázateľne prepojený na mafiu a nemal by ostať vo svojej funkcii.

Pellegrini je nespokojný

Premiér Peter Pellegrini bol opozíciou žiadaný, aby zabezpečil odchod Martina Glváča z pozície podpredsedu NR SR. „Ak niekto vie, že pochybil, tak z kratšej cesty ísť dolu je vždy lepšie.

Ja by som tak urobil. Ak sa to raz dotkne mňa, budem konať,“ vyhlásil predseda vlády. Kroky k tomu, aby bola u Glváča vyvodená osobná zodpovednosť s prispením premiéra, opozícia očakávať zrejme nemôže.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Kmotrík potvrdil príchod Weissa

Prestup Vladimíra Weissa ml. do Slovana Bratislava naberá reálne kontúry. Oficiálne to pot…