Domov Šport Gold Cup putuje do Mexika

Gold Cup putuje do Mexika

0
0

Minulá nedeľa bola bohatá na finálové zápasy. Okrem finálového duelu majstrovstiev sveta v ženskom futbale a juhoamerického pohára Copa América si o Gold Cup, pohár pre víťaza majstrovstiev severnej a strednej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF), zahrali aj USA a Mexiko.

Reprezentácie Mexika a USA jednoznačne ovládli svoje skupiny so skóre 13:3, resp. 11:0. Vo vyraďovacej fáze to však nebolo také jednoznačné.

Spojené štáty na ceste do finále zdolali v štvrťfinále Curacao najtesnejším rozdielom 1:0 a v semifinále Jamajku 3:1. Mexiko si zas tesnými výsledkami poradilo s Kostarikou 2:1 a Haiti 1:0.

Ani vo finálovom dueli na štadióne Soldier Field v Chicagu sa vrece s gólmi neroztrhlo a o víťazovi rozhodol jediný gól. Po bezgólovom prvom polčase otváral a pečatil skóre duelu Jonathan dos Santos až v 73. minúte.

Američania ako obhajcovia triumfu spred dvoch rokov boli počas celého priebehu zápasu slabším tímov, a to aj napriek tomu, že ich Mexiku chýbali až traja kľúčoví hráči – Javier Hernández, Jesús Manuel Corona aj Carlos Vela.

Mexičania svojho súpera prestrieľali pomerom 20:10 a napokon zaslúženým gólom zdolali USA vo finále tohto podujatia už po piatykrát zo šiestich vzájomných finálových stretov.

Mexiko tak má po víkende na konte osem triumfov na CONCACAFe, pričom porazený finalista šesť.