Domov Šport Golden State Warriors obhájili titul v najkratšom čase

Golden State Warriors obhájili titul v najkratšom čase

0
0

Finále zámorskej basketbalovej súťaže vyvrcholilo v najkratšom možnom čase. Obhajcovia titulu Golden State Warriors nedali Clevelandu Cavaliers ani najmenšiu šancu a už tretíkrát za posledné 4 roky sa tešia z prsteňov pre víťazov profiligy.

Cleveland vstúpil do série vydareným zápasom na palubovke súpera a nebyť veľkého kiksu krídelníka hostí J. R. Smitha, možno si mohol pripísať prvé dôležité víťazstvo.

Po tom to už bolo ako hra mačky s myšou. „Bojovníci“ z kalifornského Oaklandu hrali čo potrebovali a chlapci okolo LeBrona Jamesa nedokázali nájsť ten správny rytmus, ktorý by ich priviedol čo i len k jednému finálovému víťazstvu.

Zverenci trénera Steva Kerra oslavovali titul po bezchybnom výkone v štvrtom zápase, keď na palubovke Cavs rozbili domácich 108:85. Naposledy si finálový triumf 4:0 pripísali hráči San Antonia Spurs, a to v sezóne 2006/2007, kedy im to zhodou okolností dovolil taktiež Cleveland.

Durant najlepším hráčom Finále

Za najlepšieho hráča finálovej série bol, podobne ako minulý rok, vyhlásený krídelník šampiónov Kevin Durant, ktorý do tímu prišiel pred minulou sezónou zbierať tituly.

Okrem toho však zbiera aj individuálne ocenenia. Stal sa len šiestym hráčom histórie súťaže, ktorému sa podarilo získať ocenenie MVP finále dvakrát po sebe. zaradil sa tak medzi legendy tejto súťaže ako sú Jordan, James, Bryant, Olajuwon a O’Neal.

Kevin Durant

Hral so zlomenou rukou

Zlomovým okamihom celej série bol záver prvého zápasu, v ktorom Cleveland siahal na víťazstvo, ale najskôr nepremeneným trestným hodom Hilla a o pár sekúnd nepochopiteľným kiksom Smitha (ani nie 5 sekúnd pred klaksónom za vyrovnaného stavu nevystrelil spod koša, ani si nezobral timeout, ale vydribloval s loptou na polovicu), šancu na víťazstvo stratili.

James sa neovládol a udrel rukou do reklamného baneru, pričom si ju zlomil. Sériu však dohral bez toho, aby o tom ktokoľvek mimo jeho tímu vedel. Pre LeBrona mohlo byť neúspešné finálové vystúpenie aj posledným v drese Cavaliers.

Dlhodobo sa totiž špekuluje, že tím, ktorý nedokáže poskladať družstvo, ktoré by bolo schopné Jamesa viac herne podporiť, opustí. „Neviem, musím sa poradiť s rodinou. Mám deti, na nich veľa záleží,“ povedal o svojej budúcnosti James po skončení finálovej série.

max, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…