Domov Šport Gretzky a Ovečkin sa v NHL 20 dohodli na remíze a pomohli

Gretzky a Ovečkin sa v NHL 20 dohodli na remíze a pomohli

0
0

Súboj hokejových velikánov Wayna Gretzkého a Alexandra Ovečkina v populárnej virtuálnej hre NHL 20 nemal víťaza. Pôvodne plánovali odohrať na konzolách Xbox sériu na dva víťazné zápasy, ale nestalo sa. Po tom, čo Gretzky ovládol prvý súboj 5:4 po predĺžení a v druhom dominoval Ovečkin 4:1, sa obaja rozhodli ďalej nehrať.

Hokejová zábavka najproduktívnejšieho hráča histórie NHL so súčasným kráľom strelcov profiligy mala aj benefičný podtón. Podarilo sa vyzbierať viac než 40-tisíc USD, ktoré rozdelia pre Edmonton Food Bank a fond MSE Foundation Feeding the Frontlines poskytujúci stravu lekárskej komunite v Severnej Amerike v čase pandémie koronavírusu.

Obaja aktéri prispeli sumou 10-tisíc USD, fanúšikovia ďalšími šestnástimi tisíckami. Stretnutie bolo streamované minulú stredu večer prostredníctvom kanálu Twitch.

„My dvaja nie sme veľmi dobrí v tejto hre. Verím však, že tí, čo nás sledovali, mali z toho poriadnu zábavu. A že sa dobre na nás pobavili,“ uviedol 59-ročný Wayne Gretzky.

„Spotil som sa ako počas reálneho zápasu,“ vtipkoval 34-ročný Ovečkin. Obaja tak trochu podvádzali, lebo mali pri sebe aj výkonnejších asistentov.

Kanaďanovi pomáhali synovia Ty a Trevor, po boku Rusa stál John Casgrande, ktorý je v organizácii Capitals expertom na e‑športy pod značkou Caps Gaming a na svetovom šampionáte dokonca skončil druhý.

Trejd Gretzkemu nevyšiel

Napínavý bol najmä prvý zápas oboch hviezdnych aktérov. Gretzky dlho viedol, ale 2,8 s pred koncom riadneho hracieho času Ovečkin gólom v oslabení vyrovnal na 4:4.

V predĺžení v čase 18:42 min Gretzky strelil víťazný gól, potom si dali obaja prestávku. V druhom zápase sa obávaný ruský „snajper“ odpútal od kanadského súpera už v 1. tretine, keď po 14. minútach viedol 2:0.  „Asi som vytrejdoval nesprávneho syna,“ reagoval Gretzky na nepriaznivé skóre.

sam, SITA, foto: internet