Domov Šport Haaland vyrovnal gólový rekord v Premier League

Haaland vyrovnal gólový rekord v Premier League

0
0

Nórsky kanonier Erling Haaland vyrovnal tridsaťročný rekord Premier League, ale futbalisti Manchesteru City len remizovali v 6. kole anglickej ligy na ihrisku Aston Villy 1:1. Citizens mohli odísť z Villa Parku aj bez bodu, ale rozhodcovia po veľkej chybe neuznali v 79. minúte výstavný gól Coutinha.

Po bezgólovom polčase udreli hostia krátko po zmene strán. Center Kevina De Bruyneho z pravej strany preletel na zadnú žrď, kde bol pripravený „predátor“ Haaland.

Hostia ďalšie šance na zvýšenie náskoku nepremenili, a tak prišiel trest. Po rýchlej akcii vyrovnal v 74. minúte utešenou strelou zvnútra šestnástky Jamajčan Leon Bailey.

O päť minút neskôr mohli zverenci Stevena Gerrarda ísť do vedenia, ale gól striedajúceho Coutinha neplatil pre údajný ofsajd.

Opakovaný záber potvrdil, že brazílsky útočník nebol v postavení mimo hry, ale čiarový rozhodca signalizoval ofsajd a hlavný krátko predtým ako Coutinho vystrelil, hru prerušil. Zlý verdikt tak už nemohol korigovať VAR.

Gerrard sa po zápase rozprával s rozhodcami, ktorí si chybu priznali. „Bavil som sa s nimi pokojne, neriešil som to s horúcou hlavou a nechal som im dosť času aby si to pozreli. Rozhodca prerušil …