Domov Šport Hádzanári ŠKP v Prešove bez bodu

Hádzanári ŠKP v Prešove bez bodu

0
0

Hádzanárske družstvá Športového klubu polície bojovali počas víkendu na dvoch frontoch. Mužské celky v Prešove a dorastenky proti rivalkám zo Stupavy. Súperkami žien boli hádzanárky Slovana Modra.

Ani dorastencom sa nedarilo

Dorastenecké družstvá ŠKP sa podobne ako muži vrátili z metropoly Šariša bez bodu. Starší dorastenci sa museli pred kvalitneším kádrom „východniarov“ skloniť už počas jednoznačného prvého polčasu.

Naopak, mladší dorastenci v prvom polčase zohrali v Prešove úplne vyrovnanú partiu, ale po obrátke sa už prejavila nielen kvalita súpera, ale v prvom rade dôsledky veľkej tréningovej fluktuácie niektorých mladých hráčov ŠKP.

Tréneri Ľubo Orosz i Juraj Hudák si však z týchto stretnutí určite odniesli cenné poznatky, ktoré dozaista využijú v ďalšej príprave mladých hráčov pre extraligové mužstvo dospelých.

Muži znovu ako cez „kopirák“

Do Prešova sa po body nechodí, ale muži ŠKP vstúpili do zápasu s favoritom veľmi ambiciózne a koncentrovane. Tréner Peter Kostka: „Namiesto toho, aby sme náš tlak využili na vytvorenie bezpečného náskoku, dostali sme sa sami pod tlak.

Nepremenili sme hneď z kraja dva trháky, tri preskoky a jednu sedmičku. Súpera sme tak posadili na koňa a seba vystresovali. Naša hra sa tak opakuje v dôležitých zápasoch ako cez kopirák.

Chýba nám dirigent, ktorý by našu omladinu ukľudnil a usmernil. Skúsenejší hráči sú väčšinou introverti a mladí zatiaľ na tieto kvality nedorástli. Škoda.“

Ženy sa dvíhajú z popola

Druholigové družstvo žien si po výprasku od Senice vstúpilo do svedomia a odrazilo sa to aj na zvýšenom počte hráčok na tréningoch. V stretnutí s bojovným družstvom Slovana Modra zaujala plná lavička, čo nebývalo zvykom, keď zápasy zachraňovali dorastenky.

Trénerka Jana Kuťková rotovala so zostavou a schuti si zahrali všetky hráčky. Zostáva len veriť, že tento trend sa stane pravidlom, dievčatá okolo Petry Gorejovej urobia dobrú partiu a tomu bude zodpovedať aj kontinuálne zlepšená výkonnosť družstva.

Dorastenky bez prehry

Družstvá mladších a starších dorasteniek si v derby zápasoch zmerali sily s rivalom so Stupavy. Zápas mladších dorasteniek mal veľmi dobrú úroveň a skóre sa striedavo prelievalo na obe strany.

V napínavom stretnutí dávali pekné góly viaceré žiačky, ktoré trénerka Adriana Lešková nezištne svojej trénerskej kolegyni Jane Kuťkovej dala pri malom počte hráčok k dispozícii.

Staršie dorastenky ŠKP začali sústredene v obrane, keď za prvý polčas pustili do svojej siete len 5 gólov. Postupne sa ale začali svojmu slabému súperovi prispôsobovať a tak ich môžu tešiť len povinné dva body a zlepšenie skóre.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Keď sa vinník nenájde, tak sa určí…

Psy sa od ľudí učia. To je stará známa pravda. Nejedná sa však len o tie pozitívne veci, a…