Domov Šport Hádzanári vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Hádzanári vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

0
0

Slovenskí hádzanári nezačali kvalifikáciu na ME 2024 najlepšie. Z dvoch úvodných zápasov si do tabuľky nepripísali ani bod. Proti Favoritovi skupiny Nórsku prehrali v Larviku o 12 gólov, domáci duel proti favorizovaným Srbom prehrali o šesť gólov. V tabuľke im tak patrí predposledné miesto, o skóre pred Fínmi.

12-gólová prehra

Na prvý zápas putovali slovenskí hádzanári do Nórska. Favorizovaní domáci sa rýchlo ujali dvojgólového vedenia. Slováci si otvorili strelecký účet za stavu 0:3. Nóri odskočili po vyše štvrťhodine hry po vylúčení Dévaia na 11:5.

Domáci si do prestávky vybudovali osemgólový náskok, hostia prehrávali po prvom polčase 11:19. Slováci odštartovali druhé dejstvo zásahom Smetánku, no súper kontroval a potom sa prvýkrát v zápase vzdialil už na dvojciferný rozdiel.

Koncovku však hostia nezdramatizovali, na zásahy Dévaia, Hniďáka či Smetánku dokázali domáci zakaždým zareagovať. Gullerud uzavrel pár sekúnd pred koncom na konečných 38:26 z pohľadu domácich.

„Škoda konečného výsledku. Prehrali sme o 12 gólov, ale boli tam veľmi dobré pasáže. Mali sme aj horšie fázy s trochu naivnými chybami a tie nás môžu veľmi …