Domov Šport Hádzanárske celky ŠKP v príprave

Hádzanárske celky ŠKP v príprave

0
0

Všetky družstvá hádzanárskeho oddielu ŠKP Bratislava sú v plnej príprave na jarnú časť svojich majstrovských súťaží. Muži sa pripravovali na svoj posledný zápas základnej časti Slovnaft extraligy proti Novým Zámkom a dorastenecké družstvá odohrali turnaje. Dorastenky v domácom prostredí Memoriál Evy Salingerovej a dorastenci kvalitne obsadený Kempa cup v Novom Veselí (ČR).

Staršie dorastenky turnaj vyhrali

Chorobami a zraneniami zdecimované staršie dorastenky vyhrali Memoriál Evy Salingerovej (dorastenky, ktorá tragicky zahynula pri autonehode).

Keďže štvrtý účastník svoju účasť odriekol, dievčatá odohrali iba dva zápasy (2×30 min.), v ktorých zdolali veľmi kvalitné družstvá HK Duslo Šaľa a Veselí nad Moravou, napriek tomu, že na lavičke mali len jednu hráčku na striedanie (z ml. dorastu požičanú Csolleovú). Turnaj bol dobrou previerkou výkonnosti družstva.

Mladšie dorastenky statočne odolávali kvalite

Aj mladšie dorastenky museli do turnaja nastúpiť bez viacerých opôr (Zvarová, Jeníčková, Johanová, Kollerová) a niektoré hráčky prišli priamo po chorobe, alebo z lyžiarskeho zájazdu.

Navyše súperi boli veľmi kvalitní a riadne mladý tím preverili. Napriek trom prehrám dievčatá ukázali aj pekné momenty a najmä pre žiačky to bol skutočný krst ohňom. Prvenstvo si odniesol celok zo Zlína (ČR).

Dorastenci na kvalitne obsadenom Kempa cupe

Starší a mladší dorastenci sa zúčastnili na kvalitne obsadenom Kempa cupe v Novom Veselí (ČR). Tento turnaj má veľkú tradíciu a pravidelne sa ho účastnia veľmi kvalitné zahraničné mládežnícke celky, aj z klubov slávnych mien.

Počas troch dní na ňom odohrali 58 stretnutí a bolo sa vskutku na čo pozerať. Celky ŠKP na ňom spomedzi desiatich družstiev zhodne obsadili deviate miesto. Bola to však pre oba tímy výborná príležitosť konfrontovať sa s veľkou kvalitou.

Muži ŠKP v príprave zdolali Brno

V príprave na posledný zápas základnej časti ligy proti Novým Zámkom (tento sa hral po našej uzávierke – pozn. red.) zdolali muži ŠKP českého ligistu z Brna.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …