Domov Šport Hamilton sa opäť stal majstrom sveta

Hamilton sa opäť stal majstrom sveta

0
0

Lewis Hamilton získal cez víkend šiesty titul majstra sveta. Stačilo mu na to skončiť na okruhu v americkom Austine do ôsmeho miesta. Jazdec Mercedesu však nenechal nič na náhodu a opäť sa postavil na stupeň víťazov. Okrem titulu Mercedes oslavoval v Austine aj double.

Obhajca titulu majstra sveta, jazdec Mercedesu Lewis Hamilton, dominoval počas celej sezóny a už tri kolá pred koncom sezóny si mohol zaistiť titul. V Mexiku mu to však prekazil tímový kolega Bottas, ktorý si udržal teoretickú šancu na víťazstvo.

Double pre Mercedes

Na okruhu v Austine však už Hamilton potvrdil absolútnu dominanciu počas posledných sezón. Veď jeho celkovo šiesty titul majstra sveta je tretí v poradí.

Hoci staronový majster sveta štartoval v Austine až z piatej pozície, cieľovú pásku preťal ako druhý v poradí, hneď za svojím tímovým kolegom Valtterim Bottasom, ktorý ho predbehol v 52. kole.

Mercedes tak opäť oslavuje cenné double a pri oslave titulu svojho jazdca tak potvrdzuje, že v tejto sezóne nemá konkurenciu.

Už predtým, sedem kôl pred koncom ročníka, totiž získal titul v súťaži konštruktérov, no a dnes je už tiež jasné, že Vallteri Bottas si udrží striebornú pozíciu v celkovom poradí.

Najťažší rok majstra sveta

Napriek svojej i tímovej dominancii Hamilton priznal, že to vôbec nebol jednoduchý rok. „Bol to najťažší rok, aký si pamätám. Pre ľudí je to ťažké uvedomiť si, pretože nie sú so mnou stále.

Práca s tímom, zostať zdravý či zvládnuť cestovanie boli veľké výzvy. Zažili sme vzostupy i pády, no pre mňa je veľkým privilégiom a cťou pracovať pre tento tím.

Som veľmi vďačný ľudom z továrni, ktorí ma podporovali,“ povedal Lewis Hamilton po pretekoch.

Hamilton získal majstrovské tituly aj v rokoch 2008, 2014, 2015, 2017 a 2018 a ziskom toho šiesteho sa v historických tabuľkách osamostatnil na druhom mieste, pričom na vedúceho Michaela Schumachera stráca už len jediný titul.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Rastlinné oleje, tekutý zázrak prírody

Rastlinné oleje zohrávajú v našej výžive nezastupiteľnú úlohu. Sú pre nás nepostrádateľným…