Domov Slovensko Hamran mal podľa Fica politikov informovať o chystanej akcii. Ten to popiera

Hamran mal podľa Fica politikov informovať o chystanej akcii. Ten to popiera

0
0

Predseda Smeru-SD Robert Fico vo víkendovej diskusnej relácii uviedol, že šéf polície Štefan Hamran pred najvyššími ústavnými činiteľmi hovoril o príprave obrovskej bezpečnostnej akcie. Spoludiskutujúci v relácii, predseda Národnej rady SR a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár, potvrdil, že aj on zachytil takéto informácie. Policajný prezident na druhej strane tieto tvrdenia odmieta.

Ako Fico uviedol, najskôr sa potešil, že konečne idú klepnúť po prstoch takým vyšetrovateľom, ako je Čurilla, takým prokurátorom, ako je Lipšic či Repa, a takým sudcom, ako je Kliment alebo Záleská.

„Toto je politicky angažovaná organizovaná skupina, ktorá plní vládny program – pozatvárať opozíciu a ľudí s ňou spolupracujúcich,“ komentoval Fico. Ako však poznamenal, Hamran mal zjavne na mysli inú skupinu, keď o nej minulý týždeň hovoril na bezpečnostnej rade.

„A to skupinu vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov, ktorí sa snažia odhaliť pravdu o manipuláciách s trestnými konaniami a hrubom porušovaní ľudských práv obvinených,“ dodal.

Kategoricky to odmieta

Policajný prezident však v pondelok kategoricky odmietol Ficove tvrdenia o avíze na policajnú akciu zameranú na ľudí z bývalého inšpekčného tímu Oblúk, sudcov a prokurátorov. Na bezpečnostnej rade štátu podľa neho nič také neodznelo.

Tvrdí, že hovoril o akcii, ktorá už bola medializovaná. Prekvapilo ho, že predseda parlamentu Boris Kollár Ficovi „sadol na lep“, hoci má prístup k informáciám z bezpečnostnej rady.

Ako priblížil, na bezpečnostnej rade hovoril o prebiehajúcom trestnom konaní vo veci založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Deklaroval, že nikdy bezpečnostnú radu neinformoval o príprave nejakej akcie.

Nech je zdržanlivý

V reakcii na Hamranove slová, mu Kollár odkázal, že nemá byť „premúdrený“. „V prvom rade nech je zdržanlivý,“ podčiarkol Kollár s tým, že keby Hamran nechodil po médiách, urobil by lepšie.

Práve on totiž podľa Kollára hovoril o spornej informácii. Kollár ju podľa vlastných slov nemá z Bezpečnostnej rady SR, no počul o nej v parlamente od poslancov, ktorým o tom mal hovoriť sám Hamran.

Predseda NR SR podľa vlastných slov nehovoril počas víkendovej diskusnej relácie o zásahu polície, ale o tom, že má prebiehať nejaká akcia.

ano, TASR, foto: TASR/Dano Veselský  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…