Domov Šport Handzuš sa oficiálne rozlúčil s kariérou

Handzuš sa oficiálne rozlúčil s kariérou

0
0

Pred prípravným zápasom banskobystrických „baranov“ s bratislavským Slovanom vzdali v Banskej Bystrici hold jednému z najlepších hokejových reprezentantov spod Urpína, Michalovi Handzušovi. Ten ukončil svoju aktívnu športovú činnosť už pred rokom.

Minulý piatok na banskobystrickom ľade, kde Michalovi Handzušovi v stoji aplaudoval zaplnený štadión, nechýbali ani ďalšie veľké mená slovenského hokeja, jeho bývalí spoluhráči a kamaráti Miroslav Šatan, Marián Hossa, Vladimír Országh, Richard Zedník či stále aktívny hokejista Tomáš Surový, či tréner majstrov sveta z Göteborgu Ján Filc.

„Sú to pre mňa špeciálne chvíle priamo na ľade, na ktorom som vyrástol. Tento ľad mi prirástol k srdcu, tu som sa narodil, hokejovo vyrastal a zažil aj pekné chvíle.

Chcem sa poďakovať vedeniu klubu za túto rozlúčku, ale aj rodine a mamine, ktorá sa veľmi obetovala, aby som tu mohol byť. Tiež ďakujem manželke aj deťom, sú pre mňa oporou.

Ďakujem aj mojím trénerom, ktorí sú tu. Oni mi pomohli práve tam, kde som sa dostal. Moje hokejové sny sa naplnili do bodky v Amerike aj doma na Slovensku,“ povedal Handzuš v ďakovnej reči.

Michal Handzuš v objatí s Miroslavom Šatanom.

Na otázku, ako sa bude ďalej uberať jeho život, Handzuš zatiaľ hľadá odpoveď. Láka ho ponuka od generálneho manažéra reprezentácie Miroslava Šatana na pozíciu asistenta reprezentačného trénera ako aj možnosť pracovať v materskom klube s mládežou.

Michal Handzuš

Do histórie slovenského hokeja sa zapísal ako jeden z najlepších centrov. Okrem slovenského majstrovského titulu dvihol nad hlavu aj najcennejšie hokejové trofeje.

V roku 2002 získal pre Slovensko titul svetového šampióna, v roku 2013 dosiahol aj na Stanley Cup, okrem toho je aj dvojnásobným vicemajstrom sveta.

V NHL hral za Chicago Blackhawks, St. Louis Blues, Phoenix Coyotes, Philadelphiu Flyers, Los Angeles Kings a San Jose Sharks. Počas 15 sezón v zámorí si pripísal dovedna 1126 stretnutí so ziskom 529 bodov za 201 gólov a 328 asistencií.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Zo svadby sa stal najväčší pivný festival na svete

Nemecký Mníchov je už vyše dve storočia dejiskom najväčšieho pivného festivalu na svete. O…