Domov Šport VIDEO: Harden opäť exceloval

VIDEO: Harden opäť exceloval

0
0

Basketbalista James Harden je strelec na pohľadanie. O tom niet najmenších pochýb. Potvrdzuje to svojimi streleckými výkonmi aj v tejto sezóne. Minulý týždeň mu na pripísanie 110 bodov stačili dva zápasy. Zaradil sa tak k legendám NBA.

Basketbalista Houstonu Rockets sa preslávil svojimi výnimočnými streleckými schopnosťami, keď najmä jeho trojková streľba s odskokom je nebrániteľná. Potvrdil to aj minulý týždeň, keď v dvoch po sebe idúcich zápasoch nastrieľal dokopy 110 bodov.

Pri prehre svojho tímu po dvojnásobnom predĺžení (133:135) na palubovke San Antonia nastrieľal rovných 50 bodov, dva dni predtým pri domácom vysokom víťazstve proti Atlante (158:111) dokonca nasúkal 60-tku.

Týmto nevídaným výkonom sa zaradil medzi skutočné legendy NBA. V počte zápasov, v ktorých dal aspoň 60 bodov (4), vyrovnal na 3. mieste legendárneho Michaela Jordana.

Viac majú len Kobe Bryant (6) a Wilt Chamberlain (31). S poslednými dvomi menovanými Harden zároveň zdieľa míľnik, keď dal hráč viac ako 50 bodov v dvoch po sebe idúcich dueloch.

Okrem toho Harden v zápase proti San Antoniu prekonal ešte jeden rekord základnej časti NBA. Premenil všetkých 24 trestných hodov bez jedinej chyby.

Bol o bod lepší ako Dominique Wilkins z roku 1992. Svojimi streleckými výkonmi sa, podobne ako minulý rok, hlási Harden o prvenstvo o najlepšieho strelca sezóny.

V doterajších 22 zápasoch má priemer na zápas 38,5 bodu, čo je ďaleko pred najbližším prenasledovateľom Giannisom Antetokounmpom z Milwaukee (30,8).

60 bodov Hardena proti Atlante

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…