Domov Slovensko Haščák ide do väzby

Haščák ide do väzby

0
0

V utorok 1. decembra zasahovali desiatky policajtov v bratislavskom Digital Parku, konkrétne na 6. a 7. poschodí, kde sídli finančná skupina Penta. Jej šéfa, Jaroslava Haščáka, v ten deň zadržali a obvinili z korupcie. Následne bol vzatý do väzby.

Desiatky policajtov so samopalmi vtrhli minulý utorok do budovy na nábreží Dunaja, kde sídli jedna z najsilnejších finančných skupín na Slovensku.

Práve na poschodiach, kde má svoje kancelárie Penta a jej partneri, prebiehal policajný zásah. Na miesto neskôr priviedli aj šéfa Jaroslava Haščáka, ktorý je neslávne známy najmä zo spisu Gorila.

Haščák bol podľa informácií portálu Aktuality.sk v ten deň predvolaný na výsluch do budovy policajného prezídia na Račianskej ulici.

„Vyšetrovateľ ho zadržal a obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti,“ napísal portál. Podľa medializovaných informácií by obvinenia mali súvisieť práve s kauzou Gorila.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku následne vzala finančníka Haščáka do väzby. Tam putuje aj spoločne s ním obvinená Dana Arpášová.

„Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestné súdu rozhodla o vzatí do väzby dvoch osôb, konkrétne J. H. a D. A., ktoré sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti a iné.

Dôvodom väzby u oboch obvinených je obava z ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba,“ uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Doplnila, že rozhodnutie nie je právoplatné, pretože obvinení podali proti nemu sťažnosti, o ktorých rozhodne Najvyšší súd SR.

red, SITA, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 29-30/2022: Prezidentka vyzvala Hegera na riešenie krízy

Toto leto nám uhorková sezóna rozhodne nehrozí. Vládna koalícia sa nám stará o „zába…