Domov Cestovanie Havajské ostrovy sú rajom na Zemi

Havajské ostrovy sú rajom na Zemi

0
0

Havaj, ide o nádherné ostrovy, ktoré patria medzi 50 štátov USA a sú tým pravým miestom na oddych a dovolenku. Ak máte radi teplo, pláže a more, tak sa vám tieto ostrovy budú páčiť. V tomto článku sa dozviete aj to, čo všetko je pre ostrovy charakteristické a čo všetko sa tam nachádza.

Hlavné mesto Honolulu

Keď sa povie Havaj, tak asi každého z nás ako prvé napadnú nekonečne dlhé pláže, slnko, havajské tanečnice a palmy.

Zaujímavosťou týchto ostrovov je však aj to, že na viacerých miestach môžete zažiť na jednej strane pôvodnú havajskú kultúru so všetkým, čo k nej patrí, no na strane druhej aj pokrok v rámci architektúry v podobe viacerých luxusných hotelov, veľkého množstva mrakodrapov či obchodných centier. Aj toto ponúka hlavné mesto Honolulu.

Pláže ako symbol ostrovov

Havajské ostrovy sú známe veľkým množstvom nádherných pláží. Netreba však zabúdať na to, že pre vulkanický pôvod nie je veľká časť z nich jednoducho dostupná a na ostrých sopečných skalách si treba dávať pozor.

Avšak nájdu sa tam aj desiatky obľúbených a turisticky vyhľadávaných pláží. Waikiki Beach na ostrove O’ahu je pravdepodobne najznámejšou plážou Havajských ostrovov. Ide o pláž, kde nájdete nielen veľa domácich, ale aj zahraničných turistov.

Najvyšší vrch Mauna Kea

Najvyšším vrchom Havajských ostrovov je vyhasnutá sopka s názvom Mauna Kea, ktorá sa nachádza na najväčšom ostrove a určite sa nedá so svojou výškou 4 205 metrov prehliadnuť.

Zaujímavosťou tohto vrchu je aj to, že od morského dna je vysoký až 10,2 kilometra a teda je vyšší ako Mount Everest. Vedeli ste o tom?

V istom období roka je na tomto vrchu dokonca, prekvapivo, aj sneh a tak si môžete na Havajských ostorovoch vyskúšať aj nejaké zimné športy, nech to znie už akokoľvek neuveriteľne a nereálne.

Súostrovie Havajský archipelág

Ide o jedno z najkrajších a najrozmanitejších súostroví nielen v Tichomorí, ale vraj aj na svete. Na niekoľkých ostrovoch môžete vidieť nádhernú prírodu vytvorenú činnými sopkami, ktoré sú vysoké aj 4 000 metrov, dažďové pralesy a hory, nekonečné pláže, rozsiahle plantáže či tichomorskú históriu zachytenú vo viacerých zaujímavých architektonických pamiatkach.

Národné parky na Havajských ostrovoch

Haleakala National Park

Havaj má dva národné parky Haleakala National Park na ostrove Maui a Hawaii Volcanoes National Park na veľkom ostrove. V týchto národných parkoch sa nachádza viacero činných sopiek, ktoré chŕlia lávu a popol.

Hawaii Volcanoes National Park

Na ostrovoch máte dokonca možnosť si tieto sopky obzrieť zblízka, ale to len v prípade, že patríte medzi tých odvážlivejších, aj keď samozrejme nejde o nič akčné a nebude vám hroziť nijaké nebezpečenstvo, tak je to veľmi pekný zážitok.

Veľryby a vráskavce na ostrovoch

Vody, ktoré obklopujú ostrovy patria medzi tie najčistejšie a najpriezračnejšie. Oplatí sa skúsiť na týchto miestach potápanie a šnorchlovanie. Vidieť sa tam dajú aj obrovské veľryby či vráskavce, ktoré chodia do plytších vôd vychovávať a kŕmiť svoje mláďatá.

Vedeli ste, že Havajčania tieto zvieratá rešpektujú a vnímajú ich ako ochrancov rodiny? Dokonca sú veľryby súčasťou mnohých havajských legiend.

Radoslav Hoppej, foto: depositphotos, internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Českí policajti spustili výzvu

Nielen zdravotnícky personál ale aj policajné zložky v týchto neľahkých časoch boja proti …