Domov Komentáre HEGER: Nemecko: Slovensko

HEGER: Nemecko: Slovensko

0
0

Na posledných majstrovstvách sveta v hokeji nás Nemci porazili. Mrzelo to, naštvalo, ale už aj prebolelo.

Nemci nás však porazili aj v inej a pre život oveľa dôležitejšej oblasti. Keď prepukla pred viac ako desiatimi rokmi kríza, Nemecko aj Slovensko muselo bojovať s jej následkami.

Po čase krízy prišli úrodné roky a tie mohla každá vláda využiť po svojom. Pozrime sa ako sa týmto krajinám v tomto zápase darilo.

Nemecko počas úrodných rokov hospodárilo každý rok s prebytkom. A tak si na horšie časy, ktoré sa v Nemecku už prejavujú, odložilo 161 mld. EUR. Takto sa správa dobrý hospodár. Vidieť to aj v tom, že prebytok neprejedli, ale vďaka nemu sa im podarilo znížiť dlh o 15 percentuálnych bodov. To im ľahšie umožní prežiť horšie časy.

Slovensko pod taktovkou Smeru-SD dokázalo za rovnaké obdobie pravý opak. Aj počas úrodných rokov hospodári neustále so stratou.

Dlh v skutočnosti neznížila, štatisticky klesol len vďaka ekonomickému rastu našej ekonomiky, ktorú potiahli krajiny ako Nemecko. Dlh sa pomerovo znížil iba o necelých 5 percentuálnych bodov. Tento zápas teda Slovensko zatiaľ prehráva a podľa všetkého už ani nevyhrá.

Lebo dobré časy sa končia a prichádza ochladenie. Nikto nevie odhadnúť, aké silné bude a čo všetko spôsobí.

Vieme, že nás zrejme čaká tvrdý Brexit a Slovensko to silno pocíti. Vieme tiež, že obchodná vojna medzi USA a Čínou má dopad na ekonomiku EÚ.

Ideme do ťažších ekonomických časov a – nepripravení. Do vlády preto musia prísť ministri, ktorí vedia z každého eura vyťažiť čo najviac. Slovensko sa už nemôže spoliehať na to, že do rozpočtu natečie viac peňazí a zachráni to neschopných a rozšafných ministrov.

Potrebujeme vládu, ktorá dodá svojim občanom kvalitné služby za primeranú cenu. Na to musia byť ministri zdatní, dobrí hospodári a hlavne bez kamarátov, ktorí by si z ich ministerstiev chceli napchať vrecká.

Toto chceme ponúknuť v najbližších voľbách. Už dva roky naše odborné skupiny pracujú a dýchajú súčasným ministrom na chrbát. Sú to zdatní odborníci, ktorí budú ministerstvo viesť v prospech občanov.

Eduard Heger, tieňový minister financií a poslanec NR SR za OĽANO

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Prípravný kemp repre

    Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…
  • Profitenis sa vráti v júli

    Po tom, čo sa v Európe postupne začínajú hrať rôzne futbalové súťaže, sa v júli môžu na ná…
  • Príde Istanbul o finále LM?

    Finále tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov sa možno neuskutoční v tureckom Istan…
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Prípravný kemp repre

Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…