Domov Komentáre HEGER: Po lepšom výbere DPH voláme roky – SNS sa zobudila len teraz

HEGER: Po lepšom výbere DPH voláme roky – SNS sa zobudila len teraz

0
0

Kde bol Andrej Danko doteraz? My tu roky poukazujeme na to, že Slovensku každoročne uniknú miliardy eur len kvôli zlému výberu DPH.

Na konci minulého roka umožnila EK zaviesť takzvaný plošný „reverse charge“, čiže DPH‑čku účtuje až posledný článok v reťazi a tým pádom neexistujú vratky.

Platí to pre platby nad 17.500 €. Vydupali si to vlastne Česi. A tí aj ako prví začali hneď pripravovať legislatívu na zavedenie tejto plošnej reverse charge.

My sme začiatkom roka poukázali, že toto je riešenie i pre Slovensko a mohlo by to výrazne zvýšiť úspešnosť výberu DPH. Nikto však z koalície o toto riešenie nemal záujem.

Keď sme sa finančnej správy opýtali, koľko percent tvoria karuselové podvody na celkovej medzere, odpovedali, že to nemajú zmerané. To je však prvá podmienka na zavedenie reverse charge.

Krajina musí mať viac ako 25-percentný podiel na celkovej medzere. Čo na Slovensku určite bude, keď Finančná správa hovorí, že problémom našej medzery sú vo veľkej miere karuselové podvody.

Od vtedy sme na túto tému poukázali mnohokrát na našich tlačových besedách. Prečo si SNS túto tému doteraz nevšímalo? Držali „bandu“ s koalíciou a keď už začala predvolebná kampaň, začína Andrej Danko preberať našu rétoriku o zlom výbere DPH a reverse charge.

Slovensku však unikli každý rok rádovo 2 miliardy eur. Za tieto peniaze sme už mohli mať zaplatený obchvat Bratislavy aj diaľnicu do Košíc dostavanú.

Pre nás je efektívny výbere DPH prioritou dlhodobo. Musíme klepnúť po prstoch podvodníkom na DPH, ktorí si užívajú beztrestnosť aj vďaka tejto vládnej garnitúre.

Eduard Heger, tieňový minister financií a poslanec NR SR za OĽANO

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …