Domov Slovensko Most-Híd má svojho kandidáta: Bugár ide zabojovať o prezidentské kreslo

Most-Híd má svojho kandidáta: Bugár ide zabojovať o prezidentské kreslo

0
0

Správa o tom, že koalícia v zložení SMER-SD, SNS a Most-Híd nepostaví do prezidentských volieb v roku 2019 spoločného kandidáta, bola známa už pred niekoľkými mesiacmi. Politická scéna i verejnosť je v očakávaní, ktorí zástupcovia z jednotlivých politických subjektov sa budú uchádzať o post prezidenta Slovenskej republiky.

Predseda a zakladateľ koaličnej strany Most‑Híd oznámil kandidatúru po zasadnutí snemu strany. V sobotu 9. 6. spolu s podpredsedom strany Lászlóm Sólymosom oznámili, že práve teraz je ten správny čas, kedy o post prezidenta môže zabojovať aj člen národnostnej menšiny. Snem strany sa na kandidátovi zhodol jednohlasne.

Prezident pre všetkých

Béla Bugár avizoval, že k rozhodnutiu dospel po zrelej úvahe a mnohých rozhovoroch s blízkymi i kolegami zo strany.

„Som presvedčený, že ak je spoločnosť polarizovaná ako dnes, je viac ako inokedy nutné, aby prezidentom bol človek, ktorý bude vedieť stáť nad spormi a bude rovnako naklonený jednej i druhej strane politického spektra,“ ozrejmoval Bugár na tlačovej konferencii.

Ako zástupca a predseda strany národnostnej menšiny informoval, že chce byť prezidentom, ktorý ľudí spája a chce tu byť pre všetkých.

„Chcem byť prezidentom všetkých občanov Slovenska – Slovákov, Maďarov, Rusínov, Rómov, úspešných aj menej úspešných, mladých aj starých, mestských i dedinských,“ povedal Bugár.

Korektný dialóg

Stranícky kolega a podpredseda strany Most‑Híd László Solýmos hovoril o Bélovi Bugárovi ako o človeku, ktorý je mužom kompromisu. Hádky, spory a nezhody dokáže riešiť s nadhľadom, čo má z neho robiť ideálneho kandidáta.

Sám Solýmos povedal: „Béla Bugár reprezentuje hodnoty spolupráce, tolerancie a schopnosti kompromisov, ktoré sú dnes viac ako nedostatkovým tovarom.“

Otázke novinárov, či nejde o konkurenčný boj s mimoparlamentnou stranou SMK, odpovedal v zmysle, že cieľom bolo rozhodnúť sa a využiť túto príležitosť. Iných kandidátov nevníma ako konkurenciu a za prioritu považuje korektný dialóg.

Štart na jeseň

Svoju volebnú kampaň plánuje Bugár odštartovať na jeseň tohto roku. Nechce v nej pôsobiť ako zástupca jednej politickej strany, ale ako osoba Bélu Bugára. Otvorený je však aj podpore iných politických subjektov či občianskych združení.

Na tlačovej konferencii po sneme strany Bugár neprezradil meno nového predsedu strany v prípade, žeby vo voľbách uspel. Ak sa tak totiž stane musí stranu opustiť. Vyjadril sa, že svojho nástupcu má, no je predčasné o tom hovoriť.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Prípravný kemp repre

    Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…
  • Profitenis sa vráti v júli

    Po tom, čo sa v Európe postupne začínajú hrať rôzne futbalové súťaže, sa v júli môžu na ná…
  • Príde Istanbul o finále LM?

    Finále tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov sa možno neuskutoční v tureckom Istan…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Prípravný kemp repre

Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…