Domov Šport Historicky prvé Winter Classic pokazilo počasie

Historicky prvé Winter Classic pokazilo počasie

0
0

Bol to na slovenské pomery veľmi odvážny projekt a doposiaľ naň nik nenabral odvahu. V zámorí populárne zápasy pod otvoreným nebom lákajú množstvo divákov. Preto sa Richard Lintner rozhodol zorganizovať toto podujatie aj na Slovensku.

Už niekoľko týždňov sa futbalový štadión na Štiavničkach v Banskej Bystrici menil na hokejovú plochu. Záujem o lístky bol veľký a pôvodnú kapacitu ešte navýšili. Cez víkend celá hokejová šou prepukla.

Návrat hokejových legiend

V sobotu bavili fanúšikov hokejové legendy, ktoré si to, rozdelené do dvoch tímov – Tipsport a Kaufland, rozdali v troch tretinách hraných na 10 minút.

V prestávkach sa uskutočnili súťaže zručností (nájazdy trojíc, najtvrdšia strela, streľba do odkrytej bránky ponad 3 zaparkované autá, streľba na terče, samostatné nájazdy a streľba na bránu zo strechy štadióna), ktorých výsledky sa taktiež zarátavali do konečného skóre. Tipsport tím si napokon s Kauflandom poradil 23:21.

Zvolenčania víťazmi historického zápasu

Vyvrcholením Winter Classic Games 2019 bol však nedeľňajší zápas 40. kola Tipsport ligy medzi odvekými rivalmi – HC’05 iClinic Banská Bystrica a HKM Zvolen, ktorý veľmi negatívne poznačilo upršané počasie, ktoré znepríjemnilo nielen zážitok divákom, ale najmä kvalitu hokeja, keďže na ľade sa hromadila voda, s ktorou bojovali nielen hráči ale aj puk.

Najlepšie to zdokumentoval moment na konci zápasu, keď puk z hokejok Zvolenčanov smerujúci do opustenej banskobystrickej bránky zastavila len niekoľko centimetrov pred bránkovou čiarou voda.

Z nehokejovými podmienkami si napokon lepšie poradili hostia, ktorí sa po víťazstve 3:2 usadili na čele ligovej tabuľky.

max, foto: SITA, video: rtvs