Domov Šport Historický titul pre Slovinsko

Historický titul pre Slovinsko

0
0

ME v basketbale sa v tureckom Istanbule stala reprezentácia Slovinska, ktorá triumfovala po prvý raz v histórii. Jej doterajším najlepším umiestnením bolo štvrté miesto v roku 2009.

Srbi mali lepší vstup do zápasu. Na konci prvej štvrtiny viedli o dva body 22:20. V druhej si však vypracovali náskok Slovinci, ktorí po polčase viedli 56:47.

Srbskí basketbalisti sa napriek tomu dokázali na súpera do konca tretej desaťminútovky dotiahnuť na rozdiel 2 bodov. V poslednej štvrtine to bola ešte dráma. Oba tímy sa doťahovali o každý bod.

V záverečnej minúte však Slovinci definitívne zlomili odpor Srbov a stali sa historicky prvýkrát majstrami Európy. Pod triumf sa 35 bodmi podpísal Goran Dragič, Klemen Prepelič pridal 21. Bronzové medaily si vybojovalo Španielsko po víťazstve nad Ruskom po rovnakom výsledku 93:85.