Domov Šport Historický úspech vodných slalomárok

Historický úspech vodných slalomárok

0
0

Slovenská výprava zažila na ME vo vodnom slalome v talianskom meste Ivrea minulý piatok popoludní dvojnásobnú zlatú radosť. Najprv vo finále tímovej súťaže triumfovali kanoistky, ktoré sa postarali o historicky prvú medailu pre Slovensko na európskom šampionáte v 3xC1 žien. Následne ich napodobnili aj singlisti.

Zlato vďaka čistej jazde

Hliadka žien SR v zložení Simona Glejteková, Zuzana Paňková a Monika Škáchová vypádlovala vôbec prvýkrát v histórii zlaté medaily pre Slovensko v tejto mladej olympijskej disciplíne. Ako jediná spomedzi deviatich tímov vo finále zajazdila čisto a prešla kanálom bez ťuku.

Druhé Britky nazbierali dve trestné sekundy a celkovo zaostali o 4,29 sekundy. Bronz brali Francúzky, ktoré po dvoch chybách stratili 10,36 s. Finále sa absolútne nevydarilo Češkám, Španielkam, Taliankam a Slovinkám, ktoré minuli bránku a po 50-sekundovom treste sa ich nádeje na cenný kov rozplynuli.

12-ty triumf

Zlatý úspech singlistiek vzápätí napodobnili slovenskí kanoisti v zložení Alexander Slafkovský, Michal Martikán a Matej Beňuš. V desaťčlennom finále vyštartovali ako tretí v poradí, kanálom prešli …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…