Domov Slovensko HLAS: Lockdown je výsledkom neschopnosti vlády

HLAS: Lockdown je výsledkom neschopnosti vlády

0
0

Lockdown je podľa strany HLAS – sociálna demokracia výsledkom amaterizmu a absolútnej neschopnosti vlády bojovať s pandémiou.

„Je úplne jedno, či boj proti pandémii manažuje Matovič s Krajčím alebo Heger s Lengvarským. Výsledok je navlas rovnaký – tragické a jasné prvenstvo Slovenska v rebríčku prírastku infikovaných na milión obyvateľov a následný lockdown,“ uviedol líder HLASu Peter Pelle­grini.

Mačkopes

Schválený lockdown je podľa neho mačkopes, ktorý na jednej strane obmedzuje ľudí, no na druhej strane nezabráni efektívne ďalšiemu šíreniu nákazy.

„Ak raz konzílium odborníkov i minister zdravotníctva žiadali od vlády trojtýždňový lockdown so zavretými školami, mali ísť nabok politické vydieračky koaličných partnerov a vláda mala rešpektovať odporúčanie epidemiológov.

Minister Lengvarský dnes prehral rovnako ako pred rokom jeho predchodca Krajčí a v rámci zachovania zvyškov svojej cti mal ešte dnes z funkcie odstúpiť,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

HLAS žiada okamžitú pomoc

HLAS lockdown akceptuje ako výlučnú zodpovednosť vlády, no má zásadné výhrady k tomu, že vláda obratom neschválila aj masívnu pomoc pre zavreté prevádzky.

„Celé mesiace žiada HLAS vyššiu pandemickú OČR pre rodičov, nižšiu DPH pre gastrosektor a volá po odškodňovacom zákone, ktorý Slovensko stále nemá pre detinské spory ministrov Matoviča a Sulíka.

Opäť preto žiadame vládu, aby čím skôr prijala konkrétnu a rýchlu ekonomickú pomoc, ktorá dá podnikateľom istotu, že ich prevádzky po ďalšom lockdowne neskrachujú. To je skutočná motivácia na dodržiavanie opatrení, nie hrozba núdzového stavu,“ dodal Peter Pellegrini.

xd, foto: TASR/Martin BaumannNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 25/2022: Prezidentkine veto je prelomené, koalícia ešte viac rozhádaná

Jedni prelomili prezidentkine veto s fašistami, druhí hlasovali za prezidentkine veto s fa…