Domov Slovensko HLAS-SD podporuje protesty odborárov

HLAS-SD podporuje protesty odborárov

0
0

HLAS – sociálna demokracia podporuje zvolanie občianskych protestov v troch slovenských mestách s apelom, aby začala vláda konečne riešiť kritickú sociálnu situáciu v štáte. Strana dlhodobo upozorňuje, že Hegerov kabinet nekoná a venuje sa len medzinárodným témam, pričom doslova kašle na ľudí.

„Na Slovensku už niet spoločenskej a profesnej skupiny, ktorú by táto vláda neoklamala, alebo neignorovala.

HLAS – sociálna demokracia dlhodobo vyzýva vládu, aby predstavila Lex Slovensko, sociálny plán ako pomôcť rodinám, dôchodcom, zamestnancom či rôznym profesným skupinám prežiť kritické postpandemické časy spojené s vojnovým konfliktom,“ povedal podpredseda strany Richard Raši, ktorý sa spolu s viac ako stovkou členov a sympatizantov zúčastnil košického protestu.

Rast cien bude neúnosný

Raši pripomína, že sa blížia kritické časy, kedy rast inflácie, cien potravín a energií bude neúnosný a mnoho ľudí sa prepadne na hranicu biedy.

„Očakávame od predsedu vlády Hegera, že vypočuje volanie po dialógu a zvolá v krátkom čase okrúhly stôl s profesijnými združeniami a odbormi, kde bude vytvorený priestor na dohodu a zároveň z neho vzídu konkrétne návrhy ako zastabilizovať kritickú situáciu v štáte,“ uvádza vo svojom stanovisku strana Hlas-SD.

xd, foto: archív RRNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…