Domov Ekonomika Hodnota Amazonu narástla. Spoločnosti Apple už dýcha na krk

Hodnota Amazonu narástla. Spoločnosti Apple už dýcha na krk

0
0

Americká spoločnosť Amazon v posledných dňoch dosiahla historickú métu. Stala sa druhou spoločnosťou, ktorej sa podarilo prekonať hranicu 1 bilióna dolárov. Doposiaľ sa to okrem nej podarilo len spoločnosti Apple.

Americká technologická spoločnosť Apple sa do histórie zapísala ako prvá firma, ktorej sa podarilo prekonať biliónovú hranicu trhovej kapitalizácie.

Stalo sa tak už začiatkom augusta. Dovtedy neprekonaná magická hranica je však už minulosťou nie len pre ňu, ale aj pre ďalšiu veľkú spoločnosť, ktorá spravuje jeden z najväčších internetových obchodov Amazon.com.

Cesta Amazonu za slávou

Celosvetovo známa spoločnosť Amazon má sídlo v americkom meste Seattle. Jej pôvodným zámerom bol predaj kníh, s čím jej zakladateľ Jeff Bezos začal už v roku 1994.

Neskôr už začala firma napĺňať svoj cieľ byť najobľúbenejšou spoločnosťou na svete, vďaka ktorej nájdu zákazníci na internete čokoľvek za tie najnižšie ceny.

Aj vďaka tomu si v priebehu ďalších rokov získala milióny zákazníkov a rozširovala sa do celého sveta. Spoločnosť sa mohla minulý týždeň tešiť z historického úspechu.

Jej trhová hodnota dosiahla úroveň 1 bilióna amerických dolárov a zdalo sa, že za touto ťažko dosiahnuteľnou hranicou bude stáť po boku spoločnosti Apple jedine ona. To sa však veľmi rýchlo zmenilo.

Netešili sa dlho

Hoci sa hodnota Amazonu výrazne zvýšila, netrvalo dlho a ich úspech sa stal minulosťou. Počas utorkového obchodovania sa jej celková cena akcií opäť vrátila pod túto hranicu a dnes dosahuje zhruba 995 miliárd dolárov.

Hoci je teda jedinou spoločnosťou, ktorá dokáže byť konkurencieschopná slávnemu Apple, na výslní sa nedokázala udržať tak dlho ako ona.

Pre opätovné dosiahnutie méty je potrebné, aby sa jej cena akcií pohybovala na 2 050,27 dolároch. Obchodovanie Amazonu však bolo minulý týždeň uzavreté na úrovni 2 039,51 amerických dolárov.

puma, SITA, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Julian Assange skončil v rukách britskej polície

Minulý týždeň po takmer siedmich rokoch prestal Ekvádor držať ochrannú ruku nad Julianom A…