Domov Šport Hokejistom roka Zdeno Chára

Hokejistom roka Zdeno Chára

0
0

Slovenský zväz ľadového hokeja opäť určil najlepších hokejistov roka. Už po piatykrát sa najlepším hráčom roka stal robustný obranca Zdeno Chára.

Najviac hlasov od novinárov, funkcionárov, trénerov a reprezentantov v ankete Hokejista roka 2018 získal obranca a dlhoročný kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára.

Po rokoch 2009, 2011, 2012 a 2013 sa tak opäť tešil z tohto ocenenia a na tróne vystriedal Mariána Hossu, ktorý vynechal celú minulú sezónu pre zdravotné problémy.

Chára za sebou nechal Tomáša Tatara (Las Vegas Golden Knights) a Richarda Pánika (Chicago Blackhawks). Okrem ocenenia pre najlepšieho slovenského hokejistu sa skúsený zadák stal aj najlepším obrancom.

Najlepším útočníkom sa stal Tomáš Tatar a brankárom Marek Čiliak. Najlepším mladým hráčom sa opäť stal Martin Fehérváry, ktorý bol najvyššie draftovaným Slovákom v ostatnom drafte NHL.

Za najlepšiu hokejistku bola vyhlásená Tatiana Ištocyová. Vladimír Országh po úspešnej obhajobe ligového titulu s B. Bystricou obhájil aj honor najlepšieho slovenského trénera.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Pýtal jedlo na letisku, dnes je z neho jeden z najlepších futbalových obrancov

Futbalový obranca Pepe dosiahol počas hráčskej kariéry mnoho úspechov, no dodnes si pamätá…