Domov Šport Hokejoví „barani“ obhájili titul!

Hokejoví „barani“ obhájili titul!

0
0

Hokejisti Banskej Bystrice vstúpili do finálovej série hokejovej Tipsport ligy najlepším spôsobom, keď mohli oslavovať zisk titulu už v najkratšom možnom čase. Hokejisti Nitry sa však v nervóznom štvrtom zápase po prvýkrát v tohtoročnom finále tešili z víťazstva.

Prvý finálový zápas naznačil, že táto séria by mohla byť vyrovnaná. Obhajcovia titulu sa zo zisku prvého bodu tešili až po predĺžení. Podobne vyrovnaným bol aj druhý zápas, ktorý „barani“ definitívne zlomili až v posledných sekundách gólom do prázdnej bránky.

Stopercentne úspešní na domácom ľade cestovali Banskobystričania do Nitry s cieľom uchmatnúť spod Zobora aspoň jedno víťazstvo, a to sa im podarilo hneď v ďalšom zápase.

Tretí zápas vyhrali pomerne jednoznačne a už po štvrtom zápase sa mohli tešiť zo zisku titulu. Nervózny štvrtý zápas priniesol len dva góly a rozhodovať museli samostatné nájazdy. V nich boli úspešnejší domáci, ktorí si tak vynútili pokračovanie série.

Jednoznačná záležitosť

„Barani“ však v domácom prostredí nenechali nikoho na pochybách, že si idú suverénne za tretím majstrovským titulom v rade.

Na prvý banskobystrický gól stihli Nitrania reagovať už po 40 sekundách, no následne spustili barani kanonádu a ich gólostroj prerušili hostia až v čase, keď na ukazovateli svietilo hrozivých 5:1. Po Bartánusovom góle na začiatku tretej tretiny, ktorým upravoval na 6:2, už o víťazovi tohtoročnej edície Tipsportligy nepochyboval nik.

Banská Bystrica tak ako suverénne zvíťazila v poslednom zápase, tak jednoznačne vyhrala finálovú sériu a spoločne s fanúšikmi sa mohla zaslúžene radovať z majstrovského hetriku.