Domov Šport Hokejový šampionát v plnom prúde

Hokejový šampionát v plnom prúde

0
0

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa naplno rozbehli minulý piatok. Športoví fanúšikovia majú možnosť na Slovensku vidieť najväčšie hokejové hviezdy súčasnosti. Aj tento šampionát ukazuje, že svetový hokej sa čoraz viac vyrovnáva, ale aj to, že hokejový trpaslíci ostávajú trpaslíkmi.

Prvé prekvapenia

Už úvodný hrací deň priniesol viaceré prekvapenia. Slovenských fanúšikov potešilo pomerne vysoké víťazstvo nad reprezentáciou USA. Tešili sa aj vo Fínsku.

Reprezentanti tejto severskej krajiny totiž hneď v prvom zápase našej skupiny A pripravili studenú sprchu kanadským reprezentantom, ktorých porazili 3:1.

Druhá severská krajina vyšla naprázdno. Švédi podľahli Čechom 2:5 a za zmienku stojí hlavne to, že českí hokejisti našli v Bratislave domáce prostredie.

Atmosféru, ktorú českí fanúšikovia svojim hokejistom vytvárajú, im môžu závidieť všetky ostatné tímy, pochopiteľne okrem toho slovenského. Ten odohrá všetky skupinové zápasy pred vypredaným a fantastickým publikom v košickej Steel Arene.

Prvé nakladačky

Už druhý hrací deň priniesol vysoké skóre na úkor papierovo omnoho slabších hokejových výberov. Ako prvý to zlizol nováčik z Talianska, na ktorom si schuti zatrénovali Švajčiari, keď nadelili reprezentantom z Apeninského polostrova 9:0.

Česi sa zas nebabrali s Nórmi (7:2), Američania odčinili prehru s nami, keď si ich hnev odnieslo Francúzsko (7:1), a osmičku vyfasoval aj druhý nováčik – Veľká Británia, ktorá naplno pocítila silu Kanady, ktorá ju rozbila rovnakým výsledkom ako Švédi Talianov (oba zápasy 8:0).

Tí nadeľovali aj Nórom (9:1), no a Veľkú Britániu si vychutnali aj Dáni, ktorí v tomto zápase prekvapivo atakovali desinu (9:0).

Zaujímavosti zo šampionátu

Majstrovstvá sveta nie sú len o hokeji, ale aj o peniazoch. Vypredané zápasy svedčia o tom, že o do Bratislavy a Košíc prídu v priebehu dvoch týždňov húfy turistov, ktorý na takýchto podujatiach neváhajú otvárať peňaženky.

Už dávnejšie sa hovorilo o tom, že hotelieri zvyšujú ceny ubytovania. Môžu si to dovoliť, majú vypredané. K športu a fanúšikovaniu neodmysliteľne patrí dobré pivo.

Aj to láme rekordy – na štadiónoch či vo fanzónach si zaň zaplatíte aj 4 eurá. V kurze sú rovnako aj suveníry. Už v prvých troch dňoch sa objavili správy o tom, že plyšový Macejko – maskot tohtoročných MS, je vypredaný.

Jeden zo suvenírov, konkrétne puk, na ktorom sú vytlačené vlajky všetkých zúčastnených krajín, našincov poriadne nahneval. Namiesto bielej‑modrej‑červenej sa totižto pod naším štátnym znakom nachádza červená‑modrá‑biela.

Inak však majstrovstvá sveta v prvých dňoch prebiehali bez akýchkoľvek problémov a spokojnosť vyjadril aj prezident IIHF René fasel.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…