Domov Šport Hokejových majstrov sveta tento rok nespoznáme

Hokejových majstrov sveta tento rok nespoznáme

0
0

To, o čom sa šuškalo už nejaký ten čas, sa minulý víkend stalo realitou. Svetový hokejový šampionát, ktorý sa mal uskutočniť v máji vo Švajčiarsku, sa kvôli šíriacej sa pandémii koronavírusu neuskutoční. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa tak pridali k mnohým ďalším podujatiam, ktoré museli ustúpiť smrtiacej nákaze.

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v sobotu popoludní definitívne zrušila majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku, ktoré boli naplánované na 8. až 24. mája.

V krajine platí až do konca apríla zákaz organizovania športových podujatí s účasťou nad 100 osôb, pričom niektoré švajčiarske kantóny prijali v snahe zastaviť šírenie koronavírusu ešte tvrdšie opatrenia.

„Pre medzinárodnú hokejovú rodinu je to tvrdá realita, ktorú však musíme akceptovať. Koronavírus je globálny problém a vyžaduje si veľké úsilie vládnych orgánov na boj proti jeho šíreniu.

IIHF musí urobiť všetko, čo je v jej silách, aby podporila tento boj. Šport musíme teraz odložiť bokom a podporovať príslušné orgány a celú hokejovú rodinu,“ uviedol prezident IIHF René Fasel.

MS v hokeji

Prvé majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa konali v roku 1920 v belgických Antverpách v rámci letnej verzie olympijských hier. Pravidelne sa však turnaje organizujú od roku 1930.

Výnimkou bolo obdobie rokov 1940-1946, keď hokej musel ustúpiť 2. svetovej vojne. Odvtedy sa svetový šampionát neuskutočnil len trikrát – v rokoch 1980, 1984 a 1988, keď dostali prednosť zimné olympijské hry. Vo Švajčiarsku sa mala odohrať už 84. edícia MS.

Craig Ramsay je sklamaný

Na šampionáte, ktorý mali hostiť mestá Zürich a Lausanne sa mala zúčastniť aj slovenská hokejová reprezentácia. „Keď som sa dozvedel správu o zrušení šampionátu, zostal som sklamaný.

Minulý rok sme hrali skvele na domácich majstrovstvách sveta, mali sme na dosah dobrý výsledok. A verili sme, že tento rok ho ešte zlepšíme, že sa posunieme ďalej, že opäť budeme môcť konkurovať najlepším na medzinárodnej úrovni.

Nepamätám si situáciu, ako je táto,“ povedal tréner slovenského tímu Kanaďan Craig Ramsay a svojim kolegom na Slovensko odkázal nasledovné: „Všetci moji slovenskí priatelia, tréneri a kolegovia – chýbate mi.

Snáď sa  čoskoro budem môcť vrátiť a budeme spolu pokračovať v najlepšej práci pre slovenský hokej. Buďte silní a opatrní, držte spolu.“

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…