Domov Slovensko Hon na vládu, ale čo ak…

Hon na vládu, ale čo ak…

1
0

Od chvíle, kedy Tibor Gašpar pripustil, že pravdepodobným motívom vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka je jeho práca, na Slovensku začal hon na vládu. Opoziční poslanci i mnohé média túto tragédiu pochopili ako dôvod na odstúpenie kľúčových ministrov i samotného premiéra.

Argumenty tej slušnejšej časti opozície hovoria najmä o tom, že v každej slušnej demokracii by minister vnútra po takomto čine spáchanom v jeho krajine, zobral na seba politickú zodpovednosť a odstúpil.

Tá menej slušná časť opozície zas neváha obviňovať predsedu vlády Roberta Fica, ministra vnútra Róberta Kaliňáka a policajného šéfa Tibora Gašpara z toho, že práve oni traja „majú krv Kuciaka a jeho snúbenice na rukách“.

Práve Kaliňák a Gašpar podľa nich môžu za to, že keď Kuciak minulý rok podal trestné oznámenie za vyhrážanie na podnikateľa Mariána Kočnera, polícia nekonala a nedokázala ho ochrániť. A Robert Fico je podľa nich zodpovedný za to, aká situácia aktuálne panuje na Slovensku.

Komentátor českého Reflexu Bohumil Pečinka si však myslí, že rétorika slovenskej opozície by nemala byť taká obviňujúca. „Ján Kuciak nebol klasický investigatívec, nebol to niekto, kto sa stýka so svojimi zdrojmi a riskuje.

Bol to analytik, dátový žurnalista, tie dôvody jeho vraždy môžu byť rôzne, ja vôbec nevylučujem, a podľa toho, ako sa celá tá kauza vyvíja, že boli mimopolitické, mimonovinárske, že sa vôbec nemuseli týkať jeho profesie a potom bude zaujímavé sa vlastne spätne pozrieť na to, čo sa deje dnes na Slovensku, na všetky tie výčitky voči premiérovi Ficovi za smrť týchto dvoch ľudí, ako si to zodpovedia, ako si to zodpovie prezident, ako si to zodpovedia opoziční politici, pokiaľ sa ukáže, že vrah bol úplne niekto iný,“ povedal komentátor v českej televízii.

Gašpar pod opozičnou paľbou

Okrem politikov SMERu­‑SD je dnes najviac napádaným človekom na Slovensku policajný prezident Tibor Gašpar. Ten je od začiatku spochybňovaný, že pod jeho vedením, nemôže byť prípad vraždy novinára a jeho partnerky objektívne vyšetrený, najmä pre jeho prepojenie na stranu SMER­‑SD.

Prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Podľa opozície zavraždený Ján Kuciak písal články aj o podnikateľovi Norbertovi Bödörovi, ktorému sa za vlád SMERu enormne darí. Ten je švagrom policajného prezidenta.

Otázniky v súvislosti s prácou polície pod vedením Gašpara sa vynárajú aj ohľadne určenia času smrti mladého páru, o tom, či pitvu nevykonával lekár, ktorý pri telách obetí v skutočnosti nemal čo robiť, zahmlievanie o tom, kedy sa slovenská polícia v skutočnosti dozvedela o pôsobení talianskej mafie na Slovensku a prečo nezasiahla proti nej skôr, či to, čo na mieste činu robil šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry NAKA Róbert Krajmer, ktorý podľa opozičných poslancov k vraždám nikdy nechodí.

Tibor Gašpar odmieta akékoľvek obviňovania z manipulácie s vyšetrovaním a tvrdí, že vyšetrovanie vedie celý tím ľudí pod dohľadom špeciálneho prokurátora a nie Tibor Gašpar samotný.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Jeden komentár

  1. Stefan Jany

    12. marca 2018 at 12:31

    Kto je autorom tohto článku ?

    Odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 20/2020: Repatrianti blokovali hranice, „svalovci“ spomaľovali dopravu

V znamení protestov sa niesol minulý týždeň na Slovensku. I ten na hraniciach, i ten na vs…